en

Latvijas Bankas (LB) padome šodien ārkārtas sēdē atbalstīja Kristīnes Černajas-Mežmales virzīšanu Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) pagaidu vadītāja amatam.

LB padome, iepazinusies ar kandidātes darba pieredzi un uzklausījusi redzējumu par FKTK darbu līdz jaunā vadītāja iecelšanai, guva pārliecību par Černajas-Mežmales spēju nodrošināt raitu un nepārtrauktu FKTK darbu, tostarp finanšu nozares uzraudzībā, finanšu nozares reformu īstenošanā un Moneyval rekomendāciju ieviešanā.

Finanšu ministra un LB padomes kopīgi virzītās Černajas-Mežmales kandidatūru izskatīs atbildīgā Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija un par iecelšanu amatā lems Saeima.

Multimediji

Intervija ar Latvijas Bankas jauno prezidentu Mārtiņu Kazāku

Latvijas Bankas padomes loceklis, nākamais Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks intervijā "Rīta Panorāmai" par izaicinājumiem un plāniem stājoties amatā (16.12.2019.)

Ekspertu saruna: Ar valsts budžeta svirām pret nabadzību un nevienlīdzību

Ekspertu sarunā kopā ar nozares speciālistiem, Eiropas un Latvijas līmeņa politikas lēmējiem tika meklēti efektīvākie politikas instrumenti, kā risināt Latvijā aktuālu problēmu – augsto nabadzības līmeni un būtisko nevienlīdzību sabiedrībā.

Īsi par aktuālo ekonomikā

Mārtiņa Kazāka vieslekcija LU Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātē 16.10.2019.