E-pasts: monetas@bank.lv

Klientu kase
Adrese: Bezdelīgu ielā 3, Rīgā
Tālrunis: +371 67022722

Arnis Kleinbergs

Mākslinieka monētas
Plastikas veidojumi

Arhitekta Arņa Kleinberga profesionālā darbība saistīta ar biroju Arhis, kurlielākie projekti tapuši kopā ar kolēģi Andri Kronbergu, kā arī vadot biroja arhitektu grupu darbus daudzos lielos pasūtījumos. "Mūs nemeklē tie, kas grib ātru rezultātu. Pie mums nāk pasūtītājs, kam ir vēlme uzbūvēt kaut ko ilglaicīgu, nopietnu, atšķirīgu," skaidro A. Kleinbergs, un uz to tiecas arī pats savos projektos. 20. gs. 80. gadu otrajā pusē viņa veiksmīgāko darbu vidū var minēt vairākas sabiedrisko interjeru (kafejnīcu, veikalu u.tml.) rekonstrukcijas Rīgas centrā – Aspazijas bulvārī, Brīvības, Skolas ielā u.c. Viņš projektējis vairākus desmitus savrupmāju Rīgā, Pierīgā un Jūrmalā. Arhitekts un arhitektūras vērtētājs Jānis Lejnieks sava kolēģa veikumu raksturo kā kopumā ekspresionistisku: "Izteiksmīgākajiem darbiem raksturīga neregulāru būvķermeņu kompozīcija, interjeros – baltā koptoņa un augstas klases materiālu (akmens, metāls) apvienojums." Pēdējā laikā tapuši vairāki lieli A. Kleinberga objekti, kas izceļas ar modernu arhitektonisko domāšanu, jaunbūves sevišķi izteiksmīgu iekļaušanu apkārtējā vidē. Tāda ir brīvdienu māja TiriPiri Engurē (2012), Sky & More Duntes ielā, VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija" (CSDD) Klientu apkalpošanas centrs Mežciemā (2015) u.c.

Dzimis 07.05.1962. Rīgā.

Beidzis Rīgas 8. tehnisko skolu (1981) un Rīgas Politehniskā institūta Arhitektūras un celtniecības fakultātes Arhitektūras nodaļu (1986). Strādājis Rīgas Galvenajā arhitektūras pārvaldē (1986–1989), viens no arhitektu biroja Arhis dibinātājiem (1988), ir tā vadītāja A. Kronberga vietnieks.

Par Rīgas Motormuzeja pārbūvi un CSDD Klientu apkalpošanas centra ēku Mežciemā Rīgā ieguvis Būvindustrijas lielo balvu un titulu Gada arhitekts 2016, kā arī Rīgas Domes Gada balvu Rīgas arhitektūrā (2016).

Latvijas Arhitektu savienības biedrs kopš 1999. gada.

 

Biogrāfiju sagatavoja Rūta Muižniece,
mākslas maģistre