E-pasts: monetas@bank.lv

Klientu kase
Adrese: Bezdelīgu ielā 3, Rīgā
Tālrunis: +371 67022722

Krista un Reinis Dzudzilo

Mākslinieka monētas
Plastikas veidojumi

Krista Dzudzilo un Reinis Dzudzilo ir laulāts radošs tandēms, kas aktīvi darbojas vizuālajā mākslā, teātrī, operā un vēstures ekspozīciju veidošanā. Viņu darbos šīs sfēras savienojas, balansējot uz to robežām. Saruna ir būtiska viņu darbu sastāvdaļa gan starp viņiem pašiem, gan starp darbu un skatītāju. Domājot par mākslu un to radot, Dzudzilo ietver neizbēgamo realitāti, kas ir laiks un telpa, kā arī divus pretmetus – nature morte un nature vivante. Viņu darbi tiecas būt monumentāli, tā izvēršot mākslas darbu kā nogriezni laikā un telpā.

Krista Dzudzilo (1989) ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā (2016). Reinis Dzudzilo (1987) ieguvis maģistra grādu scenogrāfijā Latvijas Mākslas akadēmijā (2014). 

Par savu darbību abi saņēmuši lokālu un starptautisku atzinību, t.sk. Prāgas scenogrāfijas un teātra arhitektūras kvadriennāles (2019) balvu, Latvijas teātra Spēlmaņu nakts balvu, Latvijas Dizaina gada balvu, Latvijas Mākslas akadēmijas balvu. 2021. gadā par darbu ZRwhdZ tikuši nominēti Purvīša balvai un viņu darbs iekļauts finālistu izstādē.

2017. gadā abi izveidoja savu pirmo solo vizuālā teātra izrādi Patētiskā. Par redzamo valoduStarptautiskajā Jaunā teātra festivālā Homo Novus, kurai sekoja performance 36 minūtes dzīvās skaņas instalācijā Negaidītie avoti Cēsu Mākslas festivālā (2018) un koncerts-performance Viens (2020), kas tika nominēts Lielajai mūzikas balvai.

Abu Dzudzilo instalācija Mīlestība ir akla ll un Kristas video darbs Skaidrība iekļauti Latvijas Nacionālā Mākslas muzeja kolekcijā. Kristas gleznu diptihs 1987 iekļauts Latvijas Laikmetīgās mākslas kolekcijā.

 

Biogrāfiju sagatavoja Rūta Muižniece,
mākslas maģistre