E-pasts: monetas@bank.lv

Klientu kase
Adrese: Bezdelīgu ielā 3, Rīgā
Tālrunis: +371 67022722

Ilze Lībiete

Mākslinieka monētas
Plastikas veidojumi

Ilze Lībiete ir izteikti sievišķīga māksliniece, klusinātu noskaņu meistare, kas strādā pustoņos, maigos krāsu vai melni pelēko gradāciju pieskārienos tiklab lapas baltumam, kā cilvēka iekšējai pasaulei. No visām grafikas tehnikām vislabprātāk izvēlas krāsu litogrāfiju un sietspiedi. Tās abas pieļauj visai glezniecisku laukumu uzklājumu, vienlaikus arī ļoti daudzveidīgu apiešanos ar līniju – no svabada, šķietami domas nevadīta švīkājuma līdz izsmalcinātam, līganam izvijumam. Maz reālu tēlu un konkrētu detaļu, vairāk – asociatīvu līdzību, mājienu, noskaņas raisošu abstraktu zīmju, arī darbos, kas veltīti pazīstamiem rakstniekiem, kā Rainim, Bodlēram, Blaumanim. 

Pēdējā laikā mēģina kāpināt darbu noslēpumainības noskaņu, krāsainībai pāri kā tādas ēnas klājot melnā un baltā attiecību gradācijas (personālizstāde Ēnā, 2018). Izdodas! Tiek klusi, neuzkrītoši, tikai kā iespējamība pretstatītas divas pasaules – ārējā, visiem redzamā, un iekšējā, dziļi personīgā, neaizskaramā.  "Es nezinu, vai eju lēnām vai ātri, bet tas ir mans ceļš mākslā, un tas manu dzīvi padara bagātu."

Dzimusi 16.02.1951. Bauskā.

Beigusi J. Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolu (1969) un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu (1976), ieguvusi mākslas maģistra grādu (2002). Māksliniece ar bagātu pedagoģiskā darba praksi – Liepājas Lietišķās mākslas vidusskolā (1975–1978), Latvijas Mākslas akadēmijā (ar pārtraukumiem no 1979). Latvijas Mākslas akadēmijas sagatavošanas kursu lektore un Daugavpils Universitātes viesdocente (no 2006).

Latvijas Mākslinieku savienības biedre (kopš 1981). Aktīvi darbojas Latvijas Grafikas kamerā (kopš tās dibināšanas 1994).

Strādā grafikā, dizaingrafikā, glezniecībā, arī heraldikā (kopš 1996), kur daļa darbu tapuši kopā ar dzīvesbiedru – dizaingrafiķi un plakātistu Juri Ivanovu

Izstādēs piedalās kopš 1975. gada. Bijusi vairāku latviešu grafiķu grupu izstāžu dalībniece, arī ārpus Latvijas – Zviedrijā, Vācijā, Krievijā, Baltkrievijā u.c. Sarīkojusi vairāk nekā 20 personālizstāžu, arī ārpus Latvijas – Igaunijā (2008) un Lietuvā (2014), vairākas heraldikas izstādes kopā ar J. Ivanovu (2001, 2013–2015).  

Ieguvusi Karlskūgas (Zviedrija) kultūras stipendiju (1993).

Darbi glabājas Latvijas Nacionālā mākslas muzeja [..] krājumā, Latvijas Mākslinieku savienības muzeja kolekcijā, Puškina muzejā Maskavā, Karlskūgas pilsētas muzejā Zviedrijā, Vesterlandes pilsētas muzejā Vācijā, Swedbank AS mākslas darbu kolekcijā Rīgā.

 

Biogrāfiju sagatavoja Rūta Muižniece,
mākslas maģistre