E-pasts: monetas@bank.lv

Klientu kase
Adrese: Bezdelīgu ielā 3, Rīgā
Tālrunis: +371 67022722

Ivo Grundulis

Mākslinieka monētas
Plastikas veidojumi

Ivo Grundulim piemīt spēja iztēlē redzēt lietas, kādām tām jābūt pilnīgi gatavām, un apbrīnojama prasme panākt iecerētā perfektu īstenojumu. Sākumā apguvis metālmākslinieka profesiju, viņš tomēr drīz vien aizraujas ar jaunām, mūsdienīgām tehnoloģijām, kas māksliniekam paver vēl nebijušas iespējas. I. Grundulis apgūst datorgrafiķa iemaņas, nemitīgi pilnveido prasmes un turpmāk strādā tikai ar datoru. Viņš to dara pamatīgi, aizrautīgi un radoši, kļūstot par sadarbības partneri izciliem mākslas meistariem, kuri paši ar datoru nestrādā. Tā kopā ar Ilmāru Blumbergu tapis dizains Latvijas Valsts arhīva izdevumam Aizvestie I, II (2001, 2007), I. Blumberga Venēcijas grāmatām (2006), 20. gs. Spāņu dzejas antoloģijai (2014) u.c., tāpat daudziem kora Kamēr...  diskiem.

Grafiskais dizains ir I. Grunduļa darba daļa arī I. Blumberga izrādēm Latvijas Nacionālajā operā – Burvju flauta (2001), Dēmons (iecere nav realizēta). Ar grafiskā dizaina darbu piedalījies izrādēs arī citos uzvedumos gan Latvijas Nacionālajā operā, gan Dailes, Latvijas Nacionālajā un Jaunajā Rīgas teātrī. Pēdējos gados patstāvīgi veidojis dizainu vairākām grāmatām, piemēram, albumam Rīgas salas (2014), latviešu tautasdziesmu krājumam Laima, mūža licējiņa (2016), K. Skujenieka dzeju krājumam Basās zvaigznes (2016), arhitekta J. Lejnieka grāmatai Juris Monvids Skalbergs. Divkāršais kūlenis. Modernisms – Postmodernisms (2018).

Par visai veiksmīgu var uzskatīt Ivo Grunduļa sadarbību ar Latvijas Banku, izstrādājot grafisko dizainu monētu programmas Laikmetu grieži un laikmetu vērtības sērijai Brīvības cīņas, Svešas varas, Valsts atdzimšana, bet jo īpaši lata jubilejas monētai Rihards Vāgners (veltījums komponista 200 gadu jubilejai), kas atzīta par gada labāko sudraba monētu pasaulē (2014).  

Dzimis 21.01.1972. Rīgā.

Mācījies Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Metālmākslas nodaļā (1987–1991).

Ieguvis grāmatu mākslas konkursa Zelta ābele balvu par dizainu K. Gobas un G. Repšes grāmatai Rīgas salas (2015).

 

Biogrāfiju sagatavoja Rūta Muižniece,
mākslas maģistre