E-pasts: monetas@bank.lv

Klientu kase
Adrese: Bezdelīgu ielā 3, Rīgā
Tālrunis: +371 67022722

Mārcis Kalniņš

Mākslinieka monētas
Plastikas veidojumi

Pēc izglītības arhitekts, taču labprāt darbojas arī mēbeļu, grafiskajā un citos dizaina atzaros. "Mani aizrauj un man liekas svarīgi strādāt dažādos mērogos," atzīst Mārcis Kalniņš, "Tas ļauj lietas ieraudzīt un vērtēt no dažādiem skatpunktiem."

Līdz šim pārsvarā strādājis lielākās vai mazākās arhitektu grupās gan Latvijā, gan Francijā, Nīderlandē u.c. Dažādu Eiropas valstu arhitektu birojos daudzveidīgi bagātinātā darba pieredze atvēl Kalniņam ļauties, šķiet, neizsmeļamiem ideju uzplaiksnījumiem un aizvien biežāk ķerties pie to patstāvīgiem īstenojumiem, kas pagaidām vairāk notiek dizainā.

Izveidojis savu mēbeļu zīmolu MKLN Furniture (darbojas kopš 2014). M. Kalniņa dizainētās un Latvijā ražotās mēbeles ir vienkāršas, vizuāli pievilcīgas, ērti saliekamas, viegli transportējamas. Tās ir no koka apvienojumā ar organisko stiklu, kas lielākoties izmantots mēbeļu kājām, padarot tās vieglas, gaisīgas, it kā „paceļot” no zemes un vairojot telpā gaismu spēles. Apdomāts viss līdz pēdējam sīkumam, līdz pat instrukciju aploksnes aukliņai, un pasūtījumi nāk no Latvijas, ASV, Japānas, Krievijas, vairākām Eiropas valstīm.

Caurspīdīga, bet ārkārtīgi izturīga jauna keramiskā materiāla perlukora izvēle atnes veiksmi arī M. Kalniņa pirmajam darbam monētu mākslā, veidojot grafisko dizainu monētai Zeme (2016). Sudraba gredzena ietvertā perlukora apļa vidū kā caurspīdīgā Visuma telpā „peld” maza, reljefa sudraba zemeslode – mirdzoša kā īpašs un saudzējams dārgums. Monētu izpērk pāris stundu laikā.

Dzimis 02.04.1987. Rīgā.

M. Kalniņš studējis arhitektūru Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē (bakalaura grāds arhitektūrā 2013), vienlaikus papildinājis zināšanas Vīnes tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē (2010), Eiropas Studentu asamblejas vasaras skolās Kadisā (Spānija, 2011) un Helsinkos (Somija, 2012). Līdztekus darbam izglītošanos turpinājis Francijā (2016–2018), strādā arhitektu birojā Chambers Architects Parīzē.

Ieguvis vairākas atzinības un balvas arhitektūras projektu un arī realizētu objektu konkursos, kur bijis viens no arhitektu grupas dalībniekiem. LB kolekcijas monēta Zeme atzīta par Latvijas Gada labāko monētu (2016), kā arī par labāko nominācijā Oriģināla tehnoloģija starptautiskā kolekcijas monētu konkursā Monētu zvaigznājs 2017 Maskavā (Krievija). Pilsētvides ekoloģijai veltītā monēta Liepas lapa atzīta par Latvijas Gada labāko monētu (2020).

 

Biogrāfiju sagatavoja Rūta Muižniece,
mākslas maģistre