E-pasts: monetas@bank.lv

Rīgas monētu kase
Adrese: K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā
Tālrunis: 67022529 vai 67022493

Liepājas filiāles klientu kase
Adrese: Teātra ielā 3, Liepājā
Tālrunis: 63480324

Paulis Liepa

Mākslinieka monētas
Plastikas veidojumi

"Dzīve ir nevis stāsts par nonākšanu galapunktā, bet par pašu ceļojumu, braucienu, procesu. Projektā "Dzīve" ir tas foršums, ka varu taisīt jebko, bet tas apbrīnojamā kārtā iet kopā. Tā ir izteikti individuāla romantika, sava pasaule, ko ietekmē krikumi, mirkļa iespaidi," savu attieksmi pret dzīvi un mākslu raksturo Paulis Liepa. "Jebkura cilvēka dzīvesstāsts ir 100 reižu vērtīgāks un dziļāks par jebkuru izsmalcinātāko scenāriju," viņš apgalvo un savās grafikās izvēlas attēlot visvisādus niekus. Pirmajā brīdī tie nešķiet nekas vairāk kā gaistošu ikdienības mirkļu liecības. Bet jau nākamajā brīdī nāk atskārsme, ka viņa "sīkumi" ir kaut kā liela, ietilpīga, nozīmīga koncentrāti. Kāda bezgalīga, neaptverama, mūžīga stāsta daļa. Man liekas, es diezgan regulāri nonāku pavisam citā esības dimensijā. Tādu nosaukumu P. Liepa devis vienai no savām personālizstādēm (2004). Citās dimensijās šķiet esam lietas un vietas viņa grafikās. Un arī skatītāja izjūtas, noskaņas un domas tiek satramdītas, vedinātas, urdītas. Miera nav.

Dzimis 26.03.1978. Rīgā.

Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu, ieguvis mākslas maģistra grādu (2003).

Strādā grafikā, visvairāk kologrāfijas un kartona griezuma tehnikā, glezno akvareļus, darina grāmatu ilustrācijas un dizainu, nodarbojas ar animāciju, veidojis klipus Gustavo dziesmai Esi brīvs, Livingstona dziesmai Kur vien ej, satiec sevi.

Izstādēs piedalās kopš 1997. gada. Latvijas mākslu pārstāvējis Baltijas valstu akvareļu triennālē Rīgā (1997), Tallinas grafikas triennālē (2001), latviešu akvareļu izstādē Distances Heidelbergā (Vācija, 2001), 8. Baltijas jūras valstu grafikas biennālē Kaļiņingrada – Kēnigsberga (Krievija, 2005), 3. Baltijas valstu grafikas izstādē Power and Man Londonā (Lielbritānija, 2006), Starptautiskajā grafikas triennālē Krakovā (Polija, 2012) u.c. Sarīkojis vairākas personālizstādes.

Ieguvis Grand Prix 8. Baltijas jūras valstu grafikas biennālē Kaļiņingrada – Kēnigsberga (2005), Dienas Gada balvu kultūrā par personālizstādi Klusā daba (2013), galveno prēmiju izstādē Grafika-S (2014).

Darbi glabājas Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja krājumā.