E-pasts: monetas@bank.lv

Klientu kase
Adrese: Bezdelīgu ielā 3, Rīgā
Tālrunis: +371 67022722

Paulis Liepa

Mākslinieka monētas
Plastikas veidojumi

"Dzīve ir nevis stāsts par nonākšanu galapunktā, bet par pašu ceļojumu, braucienu, procesu. Projektā "Dzīve" ir tas foršums, ka varu taisīt jebko, bet tas apbrīnojamā kārtā iet kopā. Tā ir izteikti individuāla romantika, sava pasaule, ko ietekmē krikumi, mirkļa iespaidi," savu attieksmi pret dzīvi un mākslu raksturo Paulis Liepa. "Jebkura cilvēka dzīvesstāsts ir 100 reižu vērtīgāks un dziļāks par jebkuru izsmalcinātāko scenāriju," viņš apgalvo un savās grafikās izvēlas attēlot visvisādus niekus. Pirmajā brīdī tie nešķiet nekas vairāk kā gaistošu ikdienības mirkļu liecības. Bet jau nākamajā brīdī nāk atskārsme, ka viņa "sīkumi" ir kaut kā liela, ietilpīga, nozīmīga koncentrāti. Kāda bezgalīga, neaptverama, mūžīga stāsta daļa. Man liekas, es diezgan regulāri nonāku pavisam citā esības dimensijā. Tādu nosaukumu P. Liepa devis vienai no savām personālizstādēm (2004). Citās dimensijās šķiet esam lietas un vietas viņa grafikās. Un arī skatītāja izjūtas, noskaņas un domas tiek satramdītas, vedinātas, urdītas.

Miera nav, un tēma par cilvēka dzīvi – neizsmeļama. "Mēs būvējam dzīvi, tas ir kā projekts, kas nekad nebeidzas. Mums ir mērķis, kurā virzienā kustamies, bet dzīve mērķi novirza no nospraustā virziena, un sākam citā virzienā doties,” skaidro mākslinieks. Un skatītājs, ieinteresēts, pārsteigts un savaldzināts, atkal dodas viņam līdzi jaunos virzienos, jaunu patiesību meklējumos. P. Liepas darbu domas dziļums ir paredzams, bet ne izdibināms, jo viņa domas neietilpinās tikai vizuālās mākslas robežās, tās ietiecas kultūrā kopumā, kas, viņaprāt,  "ir cilvēces pastāvēšanas pievienotā vērtība un rāda mums pašiem, kas mēs esam un kas mēs varētu būt”.

Dzimis 26.03.1978. Rīgā.

Beidzis Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas nodaļu, ieguvis mākslas maģistra grādu (2003). Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas katedras pedagogs, māca jauktās tehnikas, eksperimentālo grafiku un kompozīciju (kopš 2016).

Strādā grafikā, visvairāk kologrāfijas un kartona griezuma tehnikā, glezno akvareļus, darina grāmatu ilustrācijas un dizainu, nodarbojas ar animāciju, veidojis klipus Gustavo dziesmai Esi brīvs, Livingstona dziesmai Kur vien ej, satiec sevi. Pēdējos gados sev raksturīgo ietilpīgu grafisko zīmju valodu izmantojis, radot vairākus lielus pilsētvides objektus, kā sienas gleznojumu Kalnu kūre Cēsīs (2021) u.c.

Izstādēs piedalās kopš 1997. gada. Latvijas mākslu pārstāvējis Baltijas valstu akvareļu triennālē Rīgā (1997), Tallinas grafikas triennālē (2001), latviešu akvareļu izstādē Distances Heidelbergā (Vācija, 2001), 8. Baltijas jūras valstu grafikas biennālē Kaļiņingrada – Kēnigsberga (Krievija, 2005), 3. Baltijas valstu grafikas izstādē Power and Man Londonā (Lielbritānija, 2006), Starptautiskajā grafikas triennālē Krakovā (Polija, 2012), Rīgas Starptautiskajā laikmetīgās mākslas biennālē RIBOCA (2018) u.c. Sarīkojis vairāk nekā 10 personālizstādes.

Ieguvis Grand Prix 8. Baltijas jūras valstu grafikas biennālē Kaļiņingrada – Kēnigsberga (2005), Dienas Gada balvu kultūrā par personālizstādi Klusā daba (2013), galveno prēmiju izstādē Grafika-S (2014). Nominēts Purvīša balvai par 2017. gada personālizstādi Daiļo mākslu kabinets (2019).

Darbi glabājas Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja krājumā, Kaļiņingradas Valsts mākslas galerijā Krievijā, Deutsche  Telekom mākslas kolekcijā Vācijā, Simmons Contemporary Art kolekcijā Londonā u.c.

 

Biogrāfiju sagatavoja Rūta Muižniece,
mākslas maģistre