E-pasts: monetas@bank.lv

Rīgas monētu kase
Adrese: K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā
Tālrunis: 67022529 vai 67022493

Liepājas filiāles klientu kase
Adrese: Teātra ielā 3, Liepājā
Tālrunis: 63480324

Visvaldis Asaris

Mākslinieka monētas
Plastikas veidojumi

Dzimis 16.01.1960. Rīgā.

Katru laikmetu var pazīt pēc zīmēm, ko tas atstājis vidē. "Mums ir Vecrīga, ir jūgendstils, laba mūsdienu arhitektūra, bet laikmetīgās vides mākslas elementu tikpat kā nav," nožēlo Visvaldis Asaris. Par to viņš domā nepārtraukti. Par Andrejostu un citām vietām, kas pagaidām uzskatāmas par degradētu vidi, bet visvairāk – par pašu Rīgas centru, par liepu aleju Brīvības bulvārī no Elizabetes ielas līdz Brīvības piemineklim. Savā iztēlē viņš to redz kā gaismas asi cauri pilsētas sirdij. Ar viņa iecerētiem un īstenotiem projektiem šī vieta pagaidām ik gadu uzmirdz vismaz valsts svētkos 4. maijā un 18. novembrī. Viņa veidotās svētku zīmes ir Starojums, Lidojums,Līgosvētku senatnīgie Kuģi pilsētas kanālā, Līgotāji, Jāņi un Jāņuzāles,arī Ziemassvētku egļu ceļš un pilsētas galvenā egle, kas ik gadu saistīta ar kādu no būtiskiem Rīgas simboliem. Arī vērienīgie gaismas svētki rudeņos Staro Rīga lielā mērā ir V. Asara ideju īstenojums. Šajos projektos iesaistās arvien jauni mākslinieki ar svaigām iecerēm un atjautīgiem risinājumiem, izmantojot jaunus materiālus un visjaunākās tehnoloģijas. Savukārt V. Asara lielais darbs – pilsētā paliekoši vides mākslas objekti kā sava laikmeta raksturotāji – pagaidām vēl iecerēs.

Beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Dekoratoru nodaļu (1979) un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafiskā dizaina nodaļu (1994). Papildinājies Humbolta Valsts universitātē (ASV) grafikas un dizaingrafikas programmās (1992–1993). Ieguvis mākslas maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vides mākslas nodaļā (2012).

20. gs. 80.–90. gados aizrautīgi strādā plakāta dizainā, pārsvarā vides aizsardzības plakātu jomā. Pēdējos gadu desmitos vairāk darbojas vides mākslā un grafiskajā dizainā. Lielākie paliekošie vides objekti – plastiska piemiņas zīme ar grāmatu un gaili Vecajam Stenderam Sunākstē (2014) un Imanta Ziedoņa piemiņas siena Tukumā (2016).

Izstādēs piedalās kopš 1985. gada. Bijis neiztrūkstošs daudzu lielu plakātu izstāžu dalībnieks kā Latvijā, tā ārvalstīs, t.sk. Šveicē, Somijā, Polijā, Krievijā. Sarīkojis personālizstādi (grafika un glezniecība) Rīgā (1994). Brīvības bulvārī Rīgā rīkotās pirmās lielformāta plakātu izstādes pilsētvidē Diagnoze (2009) organizators un dalībnieks.

Ieguvis Gada balvu dizainā (2012), Rīgas domes gada balvu Baltais zvirbulis (2014) u.c.