E-pasts: monetas@bank.lv

Klientu kase
Adrese: Bezdelīgu ielā 3, Rīgā
Tālruņi: 67022529 vai 67022493

UNICEF "Pasaules bērniem"

Monētas priekšpuse (averss)
Augšdaļā Latvijas lielā valsts ģerboņa attēls, zem tā uzraksts LATVIJAS REPUBLIKA. Lejasdaļā skaitlis 1, lokveidā zem tā uzraksts LATS un pa labi - gadskaitlis 2000.

Monētas aizmugure (reverss)
Centrā - 11 gadus vecās Latvijas meitenes Gunas Bārbales zīmējuma atveids: uz pakalna stāvošs bērns, fonā - upes, kalni un saule. Augšdaļā - UNICEF logo, apkārt zīmējumam lokveidā izvietots uzraksts FOR THE CHILDREN OF THE WORLD.

Monētas josta
Divi uzraksti LATVIJAS BANKA, atdalīti ar trim zvaigznītēm.

Monētas reversā atveidotais Gunas Bārbales zīmējums izraudzīts konkursā, kurā ar 4 000 darbiem piedalījās vairāk nekā 3 000 Latvijas bērnu.

Bērns pasaules krustcelēs ir vertikāle upes plūdumam un ceļa vilinājumam, kas sasaista zemes smagmi ar Visuma bezgalību.

Ienākot pasaulē, bērns to redz, dzird un izjūt kā sev vistuvāko vidi. Tikai pieredze ļauj atskārst, ka aiz katra izzinātā pasaules loka ir daudzi neizzinātie.

Bērnība vēl ir laiks, kad reāla ir vienotība ar dabas norišu lielajiem noslēpumiem. Tā ir varbūtību un iespējamību bagātība, ko pieaugušais paslēpj aiz racionalitātes un nepieciešamo kompromisu bruņām.

Bērna pasaulē vēl nav noteiktu robežu starp īsto un izdomāto, esošo un vēlamo. Tā ir brīvības pasaule. Un tikai pieaugušo ziņā ir nodrošināt tādu pasaules kārtību, kurā bērna brīvība organiski pārtaps pieauguša cilvēka citādajā - atbildīgajā - brīvībā.

Krustcelēs stāvot, bērns pasaulei jautā, vai tā ir gaidījusi viņa atnākšanu un gatava viņu uzņemt.

Tehniskie dati
Nominālvērtība: 1 lats
Svars: 31.47 g
Diametrs: 38.61 mm
Metāls: 925° sudrabs
Kvalitāte: proof
Maksimālā tirāža: 6 000
Kalta 2000. g. Valcambi SA (Šveice)

Mākslinieki
Grafiskais dizains: Laimonis Šēnbergs
Plastiskais veidojums: Jānis Strupulis

Monētas reversā atveidots Gunas Bārbales zīmējums.