E-pasts: monetas@bank.lv

Rīgas monētu kase
Adrese: K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā
Tālrunis: 67022529 vai 67022493

Liepājas filiāles klientu kase
Adrese: Teātra ielā 3, Liepājā
Tālrunis: 63480324

Katra monēta ir sudrabā vai zeltā iekalta tautasdziesma

Tikai 100 monētu "Kārlis Zāle" un "Baltijas ceļš" ar autoru parakstiem!

10.08.2017

No 10.  līdz 29. augustam tikai Latvijas Bankas monētu iegādes vietnē e- monetas.lv – 100 monētu "Kārlis Zāle" un "Baltijas ceļš" ar autoru parakstiem. 

Latvijas valsts tapšanas un atjaunošanas ceļā ir divi būtiski lūzuma punkti – Latvijas brīvības cīņas (1918–1920) un Baltijas ceļš (1989. gada 23. augusts). Viens prasīja ziedot dzīvību par tēvzemi, otrs kļuva par spilgtu zīmi Baltijas tautu vēlmei atgūt brīvību un atjaunot reiz atņemto neatkarību. Brāļu kapu memoriālā ansambļa cilnis atveidots monētā "Kārlis Zāle", bize kā triju tautu vienotības un kopīgā ceļa simbols rotā monētu "Baltijas ceļš".

Baltijas ceļa gadadienu sagaidot, piedāvājam iegādāties monētas Kārlis Zāle (32 eiro) un Baltijas ceļš (42 eiro). Iegādei pieejams tikai 100 katras monētas eksemplāru ar mākslinieku Kriša Salmaņa un Visvalža Asara parakstītiem sertifikātiem.  

Pērkot 10 un vairāk viena vai dažādu veidu monētas, tiek piemērota apjoma atlaide.

Papildinformāciju par iegādes iespējām varat iegūt, rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67022722.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

BC KZ 641X300

No 25. jūlija plkst. 11:00 Latvijas Bankas monētu iegādes vietnē www.e-monetas.lv piedāvājam kolekcijas monētu komplektu "Visuma atspulgs monētās"

21.07.2017

Komplektā "Visuma atspulgs monētās" iekļautas divas sudraba kolekcijas monētas: "Vecais Stenders", kurā atspoguļota Zemes griešanās ap savu asi un ap Sauli – heliocentrisma koncepcija veidā, kā to šis 18. gs. Apgaismības laikmeta darbinieks skaidroja latviešu zemniekiem, un "Zeme", kuras centrā no neierasta skatpunkta vērojamais Zemes atveids norāda uz tās neaizstājamo nozīmību un Visuma bezgalību.

Komplekts būs pieejams iegādei tikai Latvijas Bankas monētu iegādes vietnē www.e-monetas.lv. Tirdzniecība kasēs nav paredzēta. Komplektu skaits ierobežots (300 eksemplāru).

Komplekta cena: 115 eiro.

Iegādes limits: trīs komplekti vienas iegādes sesijas laikā.

Uzziniet, kā iepirkties www.e-monetas.lv, šeit: https://www.e-monetas.lv/ka-iepirkties.

Papildu informācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67 022 722 vai rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

B fons

Kolekcijas monētas un citus numismātikas produktus varēs iegādāties interneta vietnē e-monetas.lv

03.07.2017

No šodienas ikvienam interesentam kļūst pieejama Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu interneta tirdzniecības vietne e-monetas.lv (adrese: https://www.e-monetas.lv).

Sadarbībā ar "Swedbank" AS ir nodrošināta iespēja ērti norēķināties, izmantojot VISA, VISA Electron, MasterCard un Maestro norēķinu kartes. Iegādātās monētas un numismātikas produktus varēs saņemt gan Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā (https://www.bank.lv/par-mums/klientu-kase), gan arī, izmantojot VAS "Latvijas Pasts" eksprespasta pakalpojumus. Tas būs noderīgi, piemēram, attālāko reģionu iedzīvotājiem, kuri aizņemtības vai citu iemeslu dēļ nevar apmeklēt Latvijas Bankas kases pirmajās dienās pēc jaunas monētas izlaišanas.

Kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu tirdzniecības vietne aizstās Latvijas Bankas monētu rezervēšanas sistēmu. Jaunieveduma galvenās priekšrocības ir iespēja uzreiz norēķināties par iegādātajām kolekcijas monētām un citiem numismātikas produktiem un saņemt tos vēlamā laikā un vietā.

Latvijas Banka turpinās pilnveidot interneta vietni e-monetas.lv. Nākotnē plānots paplašināt norēķinu iespējas, kā arī monētu un citu numismātikas produktu piegādes veidus Latvijā. Tāpat iecerēts nodrošināt sūtījumus uz ārvalstīm, kā arī juridisko personu apkalpošanu.

Kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu tirdzniecība, kā ierasts, turpināsies arī Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā. 

monetas-bank-lv

Tikai 100 monētu ar autora parakstu!

15.06.2017

Rūdolfa Blaumaņa Silmaču saime zināja, kā saulgriežos no sirds lustēties. Tie Blaumaņa varoņi, kuri Vecā Stendera "Augstas gudrības grāmatu no pasaules un dabas" lasījuši, zināja arī, ka "saule stāv un zeme tek un apkārt griežās" un "mūsu Vasara pret Jāņiem sākās". Lai Jāņus godam sagaidītu, mums ir īpašs piedāvājums – sudraba kolekcijas monētas "Rūdolfs Blaumanis" un "Vecais Stenders" ar autora – mākslinieka Aigara Ozoliņa – parakstītiem sertifikātiem. Iegādei pieejams tikai 100 katras monētas eksemplāru!

Aicinām aplūkot monētas šeit: "Rūdolfs Blaumanis" (cena 32 eiro (ar PVN)) un "Vecais Stenders" (cena 32 eiro (ar PVN)). 

Monētas ar autora parakstītiem sertifikātiem varat iegādāties Latvijas Bankas kasē Rīgā. Papildinformāciju par iegādes iespējām varat iegūt, rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67022529.

Uzziniet par citām iegādei pieejamajām sudraba un zelta kolekcijas monētām šeit!  

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

A

Latvijas gada monēta 2016 – "Pasaku monēta II. Eža kažociņš"

26.05.2017

Tradicionālajā sabiedrības aptaujā par "Latvijas gada monētu 2016" atzīta "Pasaku monēta II. Eža kažociņš". Kopumā balsojumā piedalījās 16 581 dalībnieks, un par monētu "Pasaku monēta II. Eža kažociņš" tika nodota 7 601 balss.

"Pasaku monēta II. Eža kažociņš" ir otrā kolekcijas monēta īpašā monētu sērijā, kas veltīta tautā iemīļotākajām un zīmīgākajām latviešu pasakām. Lielu popularitāti ieguvusī pirmā šīs sērijas monēta tika izlaista 2015. gadā, tā bija veltīta pasakai par pieciem kaķiem un ieguva titulu "Latvijas gada monēta 2015".

Monētas "Pasaku monēta II. Eža kažociņš" grafisko dizainu veidojusi Gundega Muzikante, ģipša modeli – Ligita Franckeviča. Pazīstamajai māksliniecei, daudzu bērnu grāmatu ilustratorei G. Muzikantei šī ir debija monētu mākslā. Formas ziņā inovatīvā – ovālā – monēta izgatavota UAB Lietuvos monetų kalykla (Lietuva). Monētas priekšpusē redzama princese ar ezīti priekšautā, bet monētas aizmugurē – cūku ganāmpulks ar ezīti priekšgalā, kā arī etnogrāfiskas ēkas stūris. 

Vairāk par noslēguma pasākumu

Latvijas Bankas kasēs līdz ar desmitiem citu kolekcijas monētu joprojām var iegādāties 2016. gadā izlaistās monētas “Janis Rozentāls”, “Ziemassvētku kaujas” un “Zelta saktas. Ripsakata”, kā arī 2014. gadā izlaisto monētu "Kurzemes baroks" (“Latvijas gada monēta 2014”).

GM-2016 kopbilde

Par monētas "Zeme” tirdzniecību

16.05.2017

Šonedēļ pie interesentiem nonāks 5 eiro kolekcijas monētas “Zeme” tirāžas otrā daļa.

No 17. maija plkst.11:00 monētas "Zeme" varēs rezervēt Monētu rezervēšanas sistēmā. Vienas rezervēšanas limits būs viena monēta (izpirkšana no 22. maija līdz 2. jūnijam).

No 18. maija monētas būs iegādājamas Latvijas Bankas kasēs:

-          Rīgā, K. Valdemāra ielā 1b un K. Valdemāra ielā 2a, no plkst. 8:30,
-          Liepājas filiālē, Teātra ielā 3, no plkst. 8:30.

Vienam pircējam būs iespēja iegādāties vienu monētu.

Unikāla veidola un tehniskā izpildījuma 5 eiro kolekcijas monēta "Zeme" ir veidota no caurspīdīga materiāla perlukora, kuru apvij ārējs sudraba gredzens. Monētas centrā ievietotais, no sudraba veidotais Zemes simbols norāda uz tās vietu cilvēka vērtību lokā un eksistenciālo vienotību. Dārglietai līdzīgo Zemi aptver caurspīdīga aploce. Tā ir norāde uz Visumu, kurā kā dzīvības sala peld planēta Zeme.

Monētas grafiskā dizaina autors ir arhitekts Mārcis Kalniņš, kurš ar šīs caurspīdīgās monētas ideju 2015. gadā uzvarēja Latvijas Bankas rīkotajā inovatīvas eiro kolekcijas monētas konkursā. Monētas izgatavošanā izmantotais materiāls – perlukors – ir inovatīvs keramisks materiāls ar augstu mehānisku, ķīmisku un termisku izturību un izcilām optiskām īpašībām. To izmanto lāzerierīcēs, bruņojumā (aizsardzībai no trieciena), medicīniskās un optiskās iekārtās un citur.

Kases kārtas numuriņi izņemami rindas kārtībā. Latvijas Bankas kases darba laiks - no plkst. 8:30. Numuriņu saņemšana Rīgā iespējama, sākot no plkst. 7:00.

Vienas monētas cena ir 85 eiro. Monētas maksimālā tirāža ir 5 000. 

Zeme fons

Par kolekcijas monētas "Latgales kongress” tirdzniecību

02.05.2017

Latvijas Banka trešdien, 3. maijā, izlaiž 5 eiro sudraba kolekcijas monētu "Latgales kongress". Šī monēta ir Latvijas Bankas pateicības apliecinājums Latgalei par ieguldījumu Latvijas vienotības un valstiskuma idejas attīstībā.

Monētas dizaina un plastiskā veidojuma autors ir Ivars Drulle. Mākslinieku iedvesmojusi viena no retajām kongresa dalībnieku fotogrāfijām. Monētas aversā atveidotas cilvēku figūras, kuras simbolizē Latgales kongresa norises galvenos virzītājus – katoļu garīdzniekus, strēlniekus, tautskolotājus un sabiedriskos darbiniekus. No vēsturiskās fotogrāfijas pārņemtajā uz sarkanbaltsarkanā transparenta redzamajā uzrakstā, kas atspoguļo vēl nenostabilizējušos latgaliešu rakstības formu, pausta kongresa pamatideja. Monētas reversā attēlots krucifikss, ap kuru maija dziedājumiem sapulcējušās sievietes ar bērniem. Maija dziedājumi kā Latgalei raksturīga tautas tradīcija iekļauti Latvijas kultūras kanonā.

Kolekcijas monēta "Latgales kongress" izgatavota Faude & Huguenin SA (Šveice). Monētas maksimālā tirāža – 3 000 eksemplāru. Vienas monētas cena ir 50 eiro.

Monētu no no trešdienas, 3. maija, plkst.8.30 būs iespējams iegādāties Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā, kā arī no 3. maija plkst. 11.00 rezervēt (un no 15. maija līdz 31. maijam izpirkt) Latvijas Bankas jauno kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu rezervēšanas sistēmā, kas pieejama Latvijas Bankas interneta vietnes www.bank.lv Monētu sadaļā (adrese: https://rezervetmonetu.bank.lv). Lai pēc iespējas plašāks interesentu skaits varētu nopirkt monētu, noteikts iegādes un rezervēšanas limits – viena monēta vienam pircējam.

Kolekcijas monētu "Latgales kongress" varēs iegādāties Latgales kongresa simtgadei veltītajā pasākumā Latgales vēstniecībā GORS 5. maijā; sīkāka pasākumu programma - http://lv100.lv/jaunumi/latgales-kongresa-simtgades-programma/.

Informāciju par Latvijas Bankas kasēs nopērkamajām kolekcijas monētām sk. https://monetas.bank.lv/iegade. Te redzams, ka joprojām pieejams tematiski un mākslinieciskā izpildījuma ziņā plašs monētu klāsts. Ar 2017. gada monētu programmu iespējams iepazīties šeit: https://monetas.bank.lv/iegade.

kartite-Latgola

Sabiedrības balsojumā par Baltijas valstu monētu uzvarējis Lietuvas mākslinieka Justa Petruļa darbs

11.04.2017

Lietuvas dizainera Justa Petruļa darbs – simboliska bize, kurā savijas triju Baltijas māsu liktenis, saņēmis lielāko balsu skaitu sabiedrības aptaujā, kurā kopumā varēja balsot par sešiem dizaina piedāvājumiem (pa diviem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas).

Balsojumā piedalījās 14 302 cilvēki no visas pasaules (vienīgais kontinents, no kura netika saņemtas balsis, bija Antarktīda), bet galvenokārt no Baltijas valstīm (93% no balsotājiem). Par jaunā lietuviešu dizainera Justa Petruļa darbu kopumā tika nodotas 4 277 balsis; viņam tā būs debija monētu mākslā. 

J. Petruļa darbs simbolizē Baltijas valstu kopīgo pagātni, tagadni un nākotni, kas savijas vienā bizē. Autors savu darbu apraksta ar četrrindi:

Baltijas valstu sapītā bizē
Saplūst kopējais stāsts.
Vienota pagātne, šodiena, rītdiena –
Baltijas māsu simtgade klāt!

Tagad tiks sāktas praktiskās procedūras, lai īstenotu kalšanu, tai skaitā monētas dizains tiks saskaņots Eiropas Savienības institūcijās.

Winner 400x400 100-baltics

Kura no aizvadītajā gadā tapušajām kolekcijas monētām ir visizcilākā?

07.04.2017

Latvijas Banka no 7. līdz 27. aprīlim rīko tradicionālo sabiedrības aptauju "Latvijas gada monēta", kas ir gada notikums Latvijas monētu mākslā. Aicinām ikvienu izteikt savu viedokli, kura no 2016. gadā izlaistajām kolekcijas monētām uzrunā ar māksliniecisko risinājumu, ir emocionāla, oriģināla un tematiski saistoša.

Savu izvēli ikviens var izdarīt Latvijas Bankas interneta vietnē www.bank.lv/aptaujawww.draugiem.lv/latvijasbanka (balsojums tiks aktivizēts drīzumā) vai aizpildot anketu Latvijas Bankas ēkās K. Valdemāra ielā 2A un K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, kā arī Latvijas Bankas Liepājas filiālē Teātra ielā 3, Liepājā.

Balsošanas anketas būs pieejamas vairākās kultūras iestādēs un monētu tirdzniecības vietās (Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Brīvības bulvārī 32, Rīgā, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā un izstāžu zālē "Arsenāls" Rīgā, reģionu galvenajās bibliotēkās Kuldīgā, Ventspilī, Jelgavā, Preiļos, Daugavpilī, Valmierā, Rīgā un pārējos reģionu centros, kā arī grāmatu nama "Valters un Rapa" veikalos Aspazijas bulvārī 24, Rīgā, un tirdzniecības centrā "Domina", SIA "E-Lats" un SIA "Rīga Numis" ("Rīgas numismātikas salons")).

Aptaujas rezultāti tiks paziņoti noslēguma pasākumā 25. maijā un līdz 26. maijam publicēti Latvijas Bankas interneta vietnē www.bank.lv. Noslēguma pasākumā notiks izloze; balvās izlozētajiem balsošanas dalībniekiem – 19 kolekcijas monētu, kas izlaistas 2016. gadā.

Balso, kādu monētu kalt Latvijai, Lietuvai un Igaunijai!

04.04.2017

Vēl tikai šodien un rītdien iespējams piedalīties interneta balsojumā, lai izvēlētos kopīgas Baltijas valstu 100 gadu jubilejai veltītas 2 eiro piemiņas monētas dizainu. Sabiedrības vērtējumam nodoti seši dizaina piedāvājumi (pa diviem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas), kurus var apskatīt un par izraudzīto dizainu nobalsot interneta vietnē www.baltijasmoneta.eu.

Monetas-mm

Atzīmējot Baltijas valstu 100 gadu jubileju, triju Baltijas valstu centrālās bankas −Latvijas Banka, Lietuvos bankas un Eesti Pank – plāno 2018. gada sākumā izlaist 2 eiro piemiņas monētu ar vienotu dizainu. 

Šī ir pirmā 2 eiro piemiņas monēta, kuras dizainu kopīgi izvēlas triju Baltijas valstu iedzīvotāji. Tāpat kā citas 2 eiro piemiņas monētas arī šīs tirāžas monētas būs derīgas norēķiniem visā eiro zonā. Monētām būs kopīgs, sabiedrības balsojumā izvēlēts valsts puses dizains, bet atšķirsies tajā ietvertais valsts nosaukums.

Triju Baltijas valstu centrālās bankas aicina ikvienu interesentu līdz 2017. gada 5. aprīlim (ieskaitot) balsot un piedalīties arī monētu izlozē. Kopumā tiks izlozēti 100 laimētāju, un katrs no viņiem saņems trīs monētas Brilliant Uncirculated kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā – pa monētai no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kaluma. Balvu ieguvēju vārdi tiks publiskoti vietnē www.baltijasmoneta.eu (turpat atrodami arī monētu izlozes noteikumi), bet laimētāji balvas saņems 2018. gada sākumā, kad būs tapušas monētas.

bank-641x386

Par kolekcijas monētas "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš” tirdzniecību

27.03.2017

Latvijas Banka otrdien, 28. martā, izlaiž kolekcijas monētu "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš".

Šī ir trešā un pēdējā kolekcijas monēta īpašā monētu sērijā, kas veltīta tautā iemīļotākajām un zīmīgākajām latviešu pasakām. Pirmā šīs sērijas monēta "Pasaku monēta I. Pieci kaķi" tika izlaista 2015. gadā, un tā bija veltīta pasakai par pieciem kaķiem, savukārt 2016. gadā tapa kolekcijas monēta "Pasaku monēta II. Eža kažociņš".

Monēta veltīta pasakai "Vecīša cimdiņš", kuras morāle ieslēgta šķietami jautrā un panaivā stāstiņā, kaut ar mazliet skumjām beigām. Viedas dzīvošanas mācība pasakā sniegta metaforiski. Proti, katram cilvēkam jāiemācās cieņa pret dzīvību, līdzcietība pret nelaimē nonākušiem, līdzjūtība grūtībās un vēlme un prasme sadarboties, lai vairotu kopīgo labklājību.

Monētas grafiskā dizaina autors ir mākslinieks Arvīds Priedīte, kuram tā ir 14. kolekcijas monēta. Ģipša modeli veidojis daudzu monētu līdzautors Jānis Strupulis.

Par monētas izplatīšanu

Pirmā tirāžas daļa tiks izplatīta Latvijas Bankas kasēs, bet vienlaicīgi rezervācijas sistēmā būs iespējams rezervēt monētas no otrās tirāžas daļas. Rezervēto monētu izpirkšana būs iespējama no 15. maija.

Monētas maksimālā tirāža ir 10 000. Vienas monētas cena ir 47 eiro.

No 27. marta plkst.15:00 monētas "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš" varēs rezervēt Monētu rezervācijas sistēmā (3700 monētas). Vienas rezervēšanas limits būs viena monēta.

No 28. marta monētas būs iegādājamas Latvijas Bankas kasēs (kopā gandrīz 3900 monētu):

-          Rīgā, K. Valdemāra ielā 1b un K. Valdemāra ielā 2a, no plkst. 8:30,

-          Liepājas filiālē, Teātra ielā 3, no plkst. 8:30.

Vienam pircējam būs iespēja iegādāties piecas monētas.

Kases kārtas numuriņi izņemami rindas kārtībā. Kases darba laiks Rīgā no plkst. 8:30. Numuriņu saņemšana iespējama, sākot no plkst. 7:00.

Vecisa-cimdins-kartite 

Par monētas “Ziemassvētku kaujas" otrās tirāžas daļas tirdzniecību

09.03.2017

Atgādinām, ka sākot no 9. marta monētas ir nopērkamas Latvijas Bankas kasēs:

-          Rīgā, K. Valdemāra ielā 1b un K. Valdemāra ielā 2a, (darba laiks darbdienās 8:30-17.30, piektdienās 8.30-16.15),
-          Liepājas filiālē, Teātra ielā 3, (darba laiks 9:30 - 15.00 (pārtraukums 12.00-12.45)).

Vienam pircējam būs iespēja iegādāties divas monētas.

Vienas monētas cena ir 53 eiro.

Monētas kopējā tirāža ir 5 000, t.sk. pirmā daļa (2 500 monētu) pie pircējiem nonāca pagājušā gada decembrī. No 9. marta tirdzniecībā nonāks otrā tirāžas daļa (1 500 monētu), bet trešo tirāžas daļu (1000 monētu) plānots izlaist šā gada rudenī.

Zsv kaujas 04

Inovatīvas kolekcijas monētas dizaina konkursā par labāko atzīts Artūra Analta darbs "Medus"

07.03.2017

Latvijas Bankas izsludinātajā inovatīvas eiro kolekcijas monētas dizaina konkursā 1. vieta piešķirta industriālā dizainera Artūra Analta darbam "Medus". Latvijas Banka konsultēsies ar konkursa uzvarētāju un kaltuvēm, kā šo ideju, izmantojot autora iecerētos materiālus, īstenot monētā.

Atklātajā konkursā kopumā tika iesniegti 42 darbi (informācija par darbiem – Latvijas Bankas SlideShare profilā izvietotajā prezentācijā), ko vērtēja Latvijas Bankas monētu dizaina komisija. Artūra Analta darbi (ar devīzi "Valters Caps" un "Daugava") bija starp godalgotajiem arī iepriekšējā, 2015. gadā rīkotajā inovatīvas monētas dizaina konkursā (šajā konkursā 1. vietu ieņēmušais arhitekta Mārča Kalniņa darbs "Z134M" 2016. gada nogalē pārdzima monētā "Zeme").

Šogad konkursā 2. vieta piešķirta Mārča Kalniņa darbam "H2OABC", bet 3. vieta – mākslinieka Artūra Šēnfelda darbam "Zelta vērtības".

Versija

Mākslinieki un mākslas studenti aicināti iesniegt idejas konkursā inovatīvai eiro kolekcijas monētai

13.01.2017

Latvijas Banka ir izsludinājusi ideju konkursu māksliniekiem un mākslas studentiem par priekšlikumiem sižeta, dizaina un/vai tehniskā izpildījuma ziņā inovatīvai monētai, ko paredzēts izlaist 2017. gada decembrī.

Iesniegtos darbus vērtēs Latvijas Bankas monētu dizaina komisija. Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirtas prēmijas (1. vietas ieguvējam 2500 eiro, 2. vietas ieguvējam 1500 eiro, trešās vietas ieguvējam 1000 eiro, trīs veicināšanas prēmijas 400 eiro katra).

Konkursa darbi jānosūta pa pastu vai jāiesniedz personiski Latvijas Bankā līdz 2017. gada 13. februāra plkst. 12, bet rezultāti tiks publiskoti līdz šā gada 31. martam Latvijas Bankas interneta vietnē www.bank.lv.

Detalizēti konkursa nosacījumi → 

Konkursi par satura, dizaina vai tehniskā izpildījuma ziņā inovatīvām monētām ir rīkoti arī iepriekš, piemēram, tā tika izveidota starptautisku atzinību guvusī "Millenium" programmas monēta "Poga" un pēdējā latu kolekcijas monēta, ko radīja mākslinieks Paulis Liepa (monēta "365"). 2015. gadā rīkotajā inovatīvas eiro kolekcijas monētas dizaina konkursā 1. vieta tika piešķirta mākslinieka Mārča Kalniņa darbam "Z134M", kas 2016. gada nogalē pārdzima monētā “Zeme”.

Vairāk nekā 20 gadus ar kolekcijas monētu (iepriekš tās saucām par jubilejas un piemiņas monētām) starpniecību Latvijas Banka veido stāstu par Latviju, tās vēsturiskajām, kultūras un emocionālajām vērtībām nacionālā un starptautiskā kontekstā, radot monētas ar neierastu māksliniecisko, tehnisko vai tematisko risinājumu. 

Inovativas monetas konkurss 2017

Jauns sudraba monētu komplekts "Monētu vēsture"

27.12.2016

Esam izveidojuši jaunu sudraba kolekcijas monētu komplektu "Monētu vēsture" (cena 74 eiro). 

Komplektā iekļautas monētas "Sudraba lasis""Vērdiņam 500" un "Rīgas naudai 800". Šis sudraba monētu trio atgādinās Jums par nozīmīgām naudas vēstures lappusēm Latvijā un var kļūt par vērtīgu dāvanu ģimenei un draugiem gadu mijā.

Monētu komplektu varat iegādāties Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā. Papildu informācija par iegādes iespējām iegūstama, rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67022529.

Citas iegādei pieejamās sudraba un zelta kolekcijas monētas.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

04