E-pasts: monetas@bank.lv

Rīgas monētu kase
Adrese: K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā
Tālrunis: 67022529 vai 67022493

Liepājas filiāles klientu kase
Adrese: Teātra ielā 3, Liepājā
Tālrunis: 63480324

Katra monēta ir sudrabā vai zeltā iekalta tautasdziesma

Latvijas Banka izlaidīs 2 eiro piemiņas monētu "Zemgale" un īpašu monētu komplektu

21.09.2018

Latvijas Banka trešdien, 26. septembrī, izlaidīs Zemgalei veltītu 2 eiro piemiņas monētu, kā arī īpašu monētu komplektu.

Ar monētu "Zemgale" tiek noslēgta Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītā 2 eiro piemiņas monētu sērija, kas ir viens no Latvijas Bankas veltījumiem Latvijas valsts 100 gadu jubilejā. 2016. gadā tika izlaista "Vidzeme", bet pērn – "Kurzeme" un "Latgale".

Iegādei būs pieejams arī īpašs komplekts, kurā apvienotas visas četras 2 eiro piemiņas monētas suvenīriesaiņojumā – "Vidzeme", "Kurzeme", "Latgale" un "Zemgale". Komplektu skaits: 2 000.
Komplekta cena – 29.00 eiro!

2 eiro piemiņas monētas "Zemgale" suvenīriesaiņojumā iegādei: 5 000 eks.
Cena –7.30 eiro.

Iegāde no 26. septembra plkst. 8.30:

 •          Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;
 •          Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu iegādes vietnē internetā e-monetas.lv.

Zemgale-kartite-komplekts

Papildu informācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67022722 vai rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Tikai vienu mēnesi sudraba kolekcijas monētai "Rainis un Aspazija" un monētu komplektam "Eduards Veidenbaums" īpaša cena!

10.09.2018

Mūsu dzejas dižgariem veltītā monēta “Rainis un Aspazija” un monētu komplekts “Eduards Veidenbaums” pārdošanā par īpašu cenu! Piedāvājums spēkā līdz 7. oktobrim.

Kolekcijas monēta "Rainis un Aspazija" – 50.00 eiro (iepriekš – 59.00 eiro);

Kolekcijas monētu komplekts "Eduards Veidenbaums" – 70.00 eiro (iepriekš – 80.00 eiro).

Monēta un monētu komplekts pārdošanā Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā un interneta vietnē e-monetas.lv.

Papildinformācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67022722 vai rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..">This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

R A V 641x300

Tikai līdz 17. septembrim – kolekcijas monētai "Baltijas ceļš" īpaša cena

16.08.2018

Kad divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadodas rokās 600 km garā ķēdē, kas uz 15 minūtēm savieno Tallinu, Rīgu un Viļņu un apliecina Baltijas tautu nelokāmo gribu atjaunot reiz zaudēto valstisko neatkarību, pārējai pasaulei gribot negribot ir jāieklausās. Arī šogad 23. augustā atcerēsimies 1989. gada vēsturisko Baltijas ceļu, varbūt pat savu piedalīšanos tajā un tā atgādināsim valstīm tuvu un tālu, kaimiņiem lieliem un maziem par Baltijas valstu apņēmību arī turpmāk nosargāt savu trīs gadus vēlāk atgūto valstiskumu!

Uzziniet vairāk par šo vienotības zvaigžņu stundu un sudraba kolekcijas monētu "Baltijas ceļš"!

No 17. augusta līdz 17. septembrim varat iegādāties monētu par īpašu cenu 36 eiro (iepriekš – 42 eiro):

- Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;

- Latvijas Bankas tīmekļa vietnē e-monetas.lv.
To, kā iepirkties vietnē e-monetas.lv, uzziniet šeit!

BC LV 641 

P.S. Atcerieties, ka rīt, 17. augustā, plkst. 8.30 sāksim jaunās sudraba kolekcijas monētas "Kuršu ķoniņi" tirdzniecību!

Papildu informācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67022722 vai rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Par sudraba kolekcijas monētas "Kuršu ķoniņi" tirdzniecību

15.08.2018

Latvijas Banka piektdien, 17. augustā, uzsāks 5 eiro sudraba kolekcijas monētas "Kuršu ķoniņi" tirdzniecību. Viņu brīvības tradīcija, kas ietverta jau 1230. gada līgumā ar Romas pāvesta legāta pilnvarnieku, tika uzturēta Livonijas ordeņa (1237–1562) gados, aizstāvot ordeni kaujas laukā vai kļūstot par ziņnešiem, tulkiem, rakstvežiem, namdariem, kalējiem un citu amatu meistariem, bet par to saņemot zemi, atbrīvojumu no klaušām un nodevām un citas privilēģijas. Šīs privilēģijas kuršu ķoniņi sīvi aizstāvēja Kurzemes un Zemgales hercogistes laikā (1561–1795), saglabājot personisko brīvību un neatkarību.

Monētu no 17. augusta plkst. 8.30 varēs iegādāties:

– Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;

– Latvijas Bankas tīmekļa vietnē
e-monetas.lv. To, kā iepirkties vietnē
e-monetas.lv, varat uzzināt šeit.

Monētas maksimālā tirāža: 2500 eksemplāru.

Monētas cena: 43.00 eiro.
Iegādes limits: 4 monētas.

Kursu konini-banners

Daļa monētu tirāžas 2018. gada septembrī numismātiem, filatēlistiem un citiem interesentiem tiks piedāvāta kopizdevumā ar īpašu kuršu ķoniņiem veltītu pastmarku. Šādu kopizdevumu VAS "Latvijas Pasts" un Latvijas Banka veido pirmo reizi.

Papildinformācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67022722 vai rakstot uz
e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Mākslai un mūzikai veltītas inovatīvas kolekcijas monētas dizaina konkursa rezultāti

01.08.2018

Latvijas Bankas izsludinātajā mākslai un mūzikai veltītas inovatīvas eiro kolekcijas monētas dizaina konkursā tika iesūtīti 29 darbi, piešķirtas divas otrās prēmijas un viena trešā prēmija. Tagad Latvijas Banka konsultēsies ar kaltuvēm par abu otrās prēmijas ieguvēju ideju realizācijas iespējām, lai pieņemtu gala lēmumu par to, kurš no abu autoru darbiem tiks īstenots monētā.

IM MJ 641x300

Šā gada 2. jūlijā noslēdzās Latvijas Bankas izsludinātais mākslai un mūzikai veltītas inovatīvas kolekcijas monētas atklātais konkurss. Tajā tika iesniegti 29 priekšlikumi, kurus vērtēja Latvijas Bankas monētu dizaina komisija. 

Diviem darbiem – Artūra Analta darbam ar devīzi "Dvēseles monēta" un Kristapa Priedes darbam ar devīzi "Kods" – piešķirta 2. vieta. 3. vieta piešķirta Beates Šņukas darbam ar devīzi "Saule. Pērkons. Daugava". 1. vieta netika piešķirta. Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirtas prēmijas – otrās vietas ieguvējiem katram pa 1500 eiro, trešās vietas ieguvējai – 1000 eiro (pirms likumā paredzēto nodokļu samaksas). Latvijas Banka konsultēsies ar kaltuvēm par otrās vietas ieguvēju ideju īstenošanas iespējām.

Mākslai un mūzikai veltītas inovatīvas eiro kolekcijas monētas dizaina atklāto konkursu Latvijas Banka izsludināja, turpinot Latvijas kultūras un vēstures, filozofisko un vispārcilvēcisko vērtību mūsdienīgu interpretāciju monētās. Jau 25 gadus ar kolekcijas monētu starpniecību Latvijas Banka nacionālā un starptautiskā kontekstā veido stāstu par Latviju, radot monētas ar netradicionālu māksliniecisko, tehnisko vai tematisko risinājumu. Savus priekšlikumus sižeta, dizaina vai tehniskā izpildījuma ziņā inovatīvai monētai konkursā bija aicināti iesniegt mākslinieki un mākslas studenti.

Inovatīvo monētu konkursi ir rīkoti arī iepriekš, piemēram, tā tika izveidota "Millenium" programmas monēta "Poga" un pēdējā lata kolekcijas monēta, ko radīja mākslinieks Paulis Liepa (monēta "365"), starptautisku atzinību guvusī "Zeme", kā arī 2018. gada pavasarī emitētā "Medus monēta".

Kolekcijas monēta – dāvana dziedātājiem un dejotājiem

28.06.2018

Šī vasara mums visiem noteikti paliks atmiņā kā Latvijas valsts 100 gadu jubilejai veltītās lielās dziedāšanas un dejošanas vasara. Līdzās pašiņiem Dziesmu svētku estrādē vai lielajai kora kopbildei arī monēta var kļūt par skaistā notikuma atgādinājumu.

Lai monēta ir atmiņu glabātāja un dāvana svētku dalībniekam pateicībā par izturību un možumu, piemiņas suvenīrs Latvijas viesim par mīlestību pret mūsu zemi vai balva sev pašam, godam nopelnīta dziedot, dejojot vai citus atbalstot.

Katra monēta ir talantīga mākslinieka iecere, kalta sudrabā vai zeltā, un katrai ir savs vēstījums. Jums atliek vien izvēlēties piemērotāko:

Kalējs kala debesīs – spēkam un pārticībai;

Zelta saktas. Pakavsakta – saiknei starp pagātni un tagadni;

Kurzemes baroks – kultūras mantojuma glabāšanai;

Rīgas pilij 500 – Rīgas panorāmu un valstisko neatkarību lolojot;

Mana Latvija – iedvesmai un radošumam;

Jāzeps Vītols – jo "augšām cēlās Gaismas pils"!

Dz Sv Monetu jaunumi 641x300

Visas kolekcijas monētas, komplektus un 2 eiro piemiņas monētas suvenīriesaiņojumā varat aplūkot un iegādāties e-monetas.lv un Latvijas Bankas kasēs.

Papildinformācija: 67022722, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Par sudraba kolekcijas monētas "Likteņdārzs" tirdzniecību

18.06.2018

Latvijas Banka piektdien, 22. jūnijā, uzsāks 5 eiro sudraba kolekcijas monētas "Likteņdārzs" tirdzniecību. Uz salas Daugavā pie Kokneses top Likteņdārzs – tautas dāvana Latvijas valsts 100 gadu jubilejā. Likteņdārza iecere radās kā atbilde uz sabiedrībā izjustu nepieciešamību izveidot nacionālu piemiņas vietu 20. gadsimta totalitāro režīmu dēļ cietušajiem un bojā gājušajiem 600 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Lai sudraba monēta, tāpat kā Likteņdārzs, ir piemiņai, iedvesmai un spēkam! 

Monētu varēs iegādāties:

♦ no 22. jūnija plkst. 8.30 Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu iegādes interneta vietnē e-monetas.lv un Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;

Uzmanību! 22. jūnijā Latvijas Bankas kase K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, būs atvērta līdz plkst. 15.15 un Teātra ielā 3, Liepājā, – līdz plkst. 15.00.

♦ tikai 22. jūnijā no plkst. 11.30 Kokneses tūrisma centrā 1905. gada ielā 7, Kokneses pagastā; tālr. 65161296;

♦ no 22. jūnija plkst. 13.00 Likteņdārzā, Kokneses pagastā; tālr. 25495544, Likteņdārza informācijas ēkas darba laiks – katru dienu plkst. 10.0018.00.

Monētas maksimālā tirāža: 3000 eksemplāru.

Monētas cena: 50.00 eiro.
Iegādes limits: 1 monēta.

LD Monetu jaunumi

Papildu informācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67022722 vai rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Aicinām māksliniekus un mākslas studentus piedalīties monētas dizaina konkursā!

24.05.2018

Latvijas Banka izsludinājusi mākslai un mūzikai veltītas inovatīvas kolekcijas monētas dizaina konkursu. Konkursā aicināti piedalīties mākslinieki un mākslas studenti. 

Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirta vienreizēja prēmija: 1. vietas ieguvējam – 2500 eiro, 2. vietas ieguvējam – 1500 eiro, 3. vietas ieguvējam – 1000 eiro.

Darbu iesniegšanas termiņš – 2018. gada 2. jūlijs.

Aicinām iepazīties ar konkursa nolikumu šeit.

IM MJ 641x300

Izsludinot inovatīvas monētas dizaina konkursu, Latvijas Banka turpina kultūras un vēstures, filozofisko un vispārcilvēcisko vērtību mūsdienīgu interpretāciju kolekcijas monētās. Šī inovatīvā monēta būs veltījums mākslai un mūzikai, tādējādi akcentējot vizuālo un skaņu mākslu kā divas būtiskas radošās izpausmes jomas.

2016. gadā izlaidām inovatīvo sudraba un perlukora monētu "Zeme", kas tapa atbilstoši 2015. gada inovatīvās monētas dizaina konkursa uzvarētāja arhitekta Mārča Kalniņa iecerei, savukārt šā gada 22. maijā izlaidām "Medus monētu", kuras dizainu veidoja dizainers Artūrs Analts – pērn izsludinātā inovatīvas kolekcijas monētas dizaina konkursa uzvarētājs.

Par apzeltītas sudraba kolekcijas monētas "Medus monēta" tirdzniecību

21.05.2018

Latvijas Banka otrdien, 22. maijā, uzsāk 5 eiro apzeltītas sudraba kolekcijas monētas "Medus monēta" tirdzniecību. Tās grafisko dizainu izstrādājis dizainers Artūrs Analts, kas ieguva 1. vietu inovatīvās monētas dizaina konkursā, kuru Latvijas Banka organizēja 2017. gadā. Monētas forma ir unikāla, un, savietojot monētas blakus, tās veido vienotu kopumu tāpat kā bišu šūnas medus kāri stropā.

Monēta izgatavota kaltuvē UAB Lietuvos monetų kalykla (Lietuva).

Monētu no 22. maija plkst. 8.30 varēs iegādāties:

 •          Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;
 •          Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu iegādes vietnē internetā e-monetas.lv.

Maksimālā tirāža: 3000 eksemplāru. Monētas cena: 53.00 eiro.
Iegādes limits kasē un e-monetas.lv: 2 monētas.

Medus monetu jaunumi

Viena pirkuma limits e-monetas.lv: 1000 eiro (summa ar PVN).
To, kā iepirkties vietnē e-monetas.lv, uzziniet šeit: https://www.e-monetas.lv/ka-iepirkties.

Papildu informācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67022722 vai rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Kuršu ķoniņiem un Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītās sudraba kolekcijas monētas izgatavos UAB Lietuvos monetų kalykla

18.05.2018

Noslēgušies konkursi par kuršu ķoniņiem un Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltīto sudraba kolekcijas monētu izgatavošanu, un abos uzvarētāja ir UAB Lietuvos monetų kalykla(Lietuva).

Kuršu ķoniņiem veltītā sudraba kolekcijas monēta

Kuršu ķoniņi (viduslejasvācu val. Cursken konyngh) bija kuršu dižciltīgo pēcteči, septiņu Kurzemes brīvciemu iemītnieki, kas kā vasaļi jeb lēņavīri no Livonijas ordeņa bija saņēmuši lēņa grāmatas un kam par dienestu Livonijas ordeņa karaspēkā bija piešķirta zeme un dažādas privilēģijas. Papildus militārajiem uzdevumiem kuršu ķoniņi pildīja arī citus lēņavīru pienākumus, kļūstot par ziņnešiem jeb pastniekiem, tulkiem, kalējiem un citu amatu meistariem. Viņi bija atbrīvoti no klaušām un nodevām, izņemot lēņa dienestu. Visos laikos kuršu ķoniņi bija pratuši spītīgi saglabāt neatkarības garu un personisko brīvību. Kolekcijas monētas uzdevums ir iemūžināt sudrabā šo interesanto stāstu, lai vairotu latviešu tautas pašapziņu. Vienlaikus VAS "Latvijas Pasts" izdos kuršu ķoniņiem veltītu pastmarku.

Kursu konini 641x300 MJ

Monētas nominālvērtība – 5 eiro, kvalitāte – proof, diametrs – 35.00 mm un svars – 22.00 g. Monēta tiks izgatavota no 925sudraba, tās maksimālā tirāža būs 2500 eks. Paredzēts divu atšķirīgu intensitāšu matējums. Monētas dizaina autors ir mākslinieks Arvīds Priedīte, bet plastiskā veidojuma autore – Ligita Franckeviča.

Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītā sudraba kolekcijas monēta

2018. gada rudenī plānotās Latvijas valsts heraldiskajiem simboliem un to vēsturei veltītās kolekcijas monētas maksimālā tirāža būs 3000 eks., nominālvērtība – 5 eiro, kvalitāte – proof, diametrs – 38.61 mm un svars – 31.47 g. Monēta tiks izgatavota no 925sudraba.

Monētas dizaina autors ir mākslinieks Laimonis Šēnbergs, bet plastiskā veidojuma autors – Jānis Strupulis. Monēta papildinās Latvijas valsts 100 gadu jubilejai veltīto Latvijas Bankas kolekcijas monētu klāstu.

UAB Lietuvos monetų kalykla izgatavojusi Latvijas Bankas monētas "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš" un "Sudraba lasis", unikālo divdaļīgo monētu "Rainis un Aspazija", sešstūru monētu "Ziemassvētku kaujas", zelta monētu "Ak, svētā Lestene!" (visas monētas vēl pieejamas iegādei), kā arī inovatīvo perlukora un sudraba monētu "Zeme", kuras izgatavošana bija patiess pārbaudījums kaltuves tehnoloģiskajai varēšanai. Kaltuvē nule tapusi arī inovatīvā "Medus monēta".

 

Tikai 100 monētu ar mākslinieka Henriha Vorkala parakstītu sertifikātu

15.05.2018

17. maijs Latvijā ir Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Godinot ugunsdzēsēju un glābēju profesionalitāti un ikdienas varoņdarbus sabiedrības labā, Latvijas Banka 2015. gadā izlaida kolekcijas monētu "Ugunsdzēsībai Latvijā 150". Dizaina autors Henrihs Vorkals monētas reversā attēlojis ugunsdzēsēju komandu ratos ar speciālo ekipējumu, zirgiem un suni. Kā stāsta mākslinieks – senāk, kamēr tika dzēsti ugunsgrēki, suņu uzdevums esot bijis pieskatīt un nomierināt zirgus.

No 15. maija piedāvājam iegādāties kolekcijas monētu "Ugunsdzēsībai Latvijā 150" ar tās dizaina autora Henriha Vorkala parakstītiem sertifikātiem. Iegādei pieejams tikai 100 šādu monētas eksemplāru!

Aicinām izlasīt: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests sagatavojis vairākus drošības padomus un aicina būt īpaši uzmanīgiem, atpūšoties dabā, un peldēties prātīgi!

Monētu "Ugunsdzēsībai Latvijā 150" var iegādāties:

 •        Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;
 •        Latvijas Bankas vietnē internetā e-monetas.lv.Uzziniet, kā iepirkties vietnē e-monetas.lv, šeit.

Monētas cena: 36.00 eiro.
Pērkot 10 un vairāk viena veida vai dažādu veidu monētu, tiek piemērota apjoma atlaide.

Monetu jaunumi 641x300 LV

Papildinformāciju par iegādes iespējām varat iegūt, rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67022722.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Par "Latvijas gada monētu 2017" atzīta "Kalējs kala debesīs", par mākslinieciskāko – "Eduards Veidenbaums"

08.05.2018

Sabiedrības aptaujā par "Latvijas gada monētu 2017" ar gandrīz 2300 balsīm no 7000 atzīta kolekcijas monēta "Kalējs kala debesīs". Kolekcijas monētas grafisko dizainu veidojis mākslinieks Edgars Folks, bet plastiskā dizaina autore ir Ligita Franckeviča.

"Senatnē tas bija debesu kalējs jeb Pērkons, kas kala debesīs. Gudrie, kas īstā brīdī patrāpījās lejā, salasīja pērkona lodes un nokala sev ne tikai derīgas, bet maģiskas pasargājošas lietas. Šīs monētas ideja, ka šad tad vajag pavērst savu skatu augšup. No turienes var nākt ne tikai lietus vai sniegs, bet arī apgaismība: kā dzīvot tālāk – pa vienam un visiem kopā. Šī ir maģiskā spēka monēta," uzsver Janīna Kursīte, literatūrzinātniece, Latvijas Bankas Monētu dizaina komisijas pieaicinātā zinātniskā konsultante.

Sudraba monētu pāri "Eduards Veidenbaums" Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ekspertu komisija novērtēja kā 2017. gada mākslinieciskāko monētu. "Šī Eduardam Veidenbaumam veltītā monēta ar savu neordināro risinājumu ir patiesi cienīgs veltījums dzejnieka personībai: oriģinālais noformējums, kas sasaucas ar leģendārajām Veidenbauma brillītēm, netradicionāls nominālvērtības dalījums un dubultais emocionālais kods monētu vizuālajā tēlā," akcentē Inese Baranovska, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja.

Abas godalgotās un citas 2017. gada monētas vēl nopērkamas e-monetas.lv un Latvijas Bankas kasēs. 2017. gadā izlaistas sešas kolekcijas monētas, kas stāsta par Latvijas kultūru, vēsturi un cilvēkiem: "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš", "Zelta saktas. Pakavsakta", "Eduards Veidenbaums", "Kalējs kala debesīs", "LPNP 1. sesija" un "Latgales kongress".

GM 2017 641x300

Kura no 2017. gada kolekcijas monētām ir visizcilākā? Balso un laimē!

03.04.2018

No 2018. gada 3. aprīļa līdz 17. aprīlim Latvijas Banka sadarbībā ar portālu delfi.lv rīko sabiedrības aptauju "Latvijas gada monēta 2017", lai noskaidrotu, kura no pērn izlaistajām kolekcijas monētām ir vizuāli un tematiski vissaistošākā.

Balsojiet!

 •          Līdz 17. aprīlim atzīmējiet izcilāko 2017. gada kolekcijas monētu aptaujas vietnē portālā delfi.lv.
 •          Balsot varat katru dienu – vienu reizi dienā par vienu monētu. Katrā balsošanas reizē iespējams izvēlēties citu monētu.
 •          27. aprīlī uzzināsim, kura monēta kļuvusi par "Latvijas gada monētu 2017".

Laimējiet!

Aptaujas nolikums šeit

GM 641x300 LV MJ

Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltīto sudraba kolekcijas monētu izlaidīsim rudenī

27.03.2018

Latvijas Bankas kolekcijas monētu programmai – 25 gadi. Neatkarību atguvušās Latvijas valsts pirmās kolekcijas monētas (tolaik sauktas par jubilejas monētām) bija 2, 10 un 100 latu vara/niķeļa, sudraba un zelta monētas, kas veidoja monētu sēriju "Latvijas Republikas 75 gadi" (1993).

Atzīmējot kolekcijas monētu programmas jubileju, stāstīsim jums par monētu tapšanu – no idejas līdz skicei, no plastiskā modeļa līdz kaltuvju konkursam un monētas izgatavošanai Eiropas labākajās kaltuvēs.

2018. gada rudenī izlaidīsim Latvijas valsts heraldiskajiem simboliem un to vēsturei veltītu sudraba kolekcijas monētu. Esam izsludinājuši kaltuvju konkursu monētas izgatavošanai. Monētas aversā būs atveidots Latvijas Republikas lielais valsts ģerbonis, reversā – četru kultūrvēsturisko apgabalu ģerboņi. Paredzēta divu krāsu uzdruka aversā un atšķirīgas intensitātes matējums. Monētas maksimālā tirāža būs 3 000 eks., nominālvērtība – 5 eiro, kvalitāte – proof, plānotais diametrs – 38.61 mm un svars –31.47 g. Monētas dizaina autors ir mākslinieks Laimonis Šēnbergs.

novadi

Monēta papildinās Latvijas Bankas Latvijas valsts 100 gadu jubilejai veltīto kolekcijas monētu klāstu, ko veido monētas "Zelta saktas. Ripsakta", "Zelta saktas. Pakavsakta", "Latgales kongress", "LPNP 1. sesija", "Mana Latvija" un topošā "Zelta saktas. Burbuļsakta". 

Tikai 100 "Gadskārtu monētu" ar autora parakstītu sertifikātu!

20.03.2018

No 20. marta pārdošanā sudraba kolekcijas monēta "Gadskārtu monēta" ar mākslinieka Arvīda Priedītes parakstītu sertifikātu.

Iegādei pieejami tikai 100 šādu monētas eksemplāru.

Šodien, 20. martā, plkst. 18.15 sākas astronomiskais pavasaris. Cilvēku dzīves rakstam, kuru dažkārt viedi kārto dabas ritms un pastāvīgā četru gadalaiku maiņa, varam sekot līdzi sudraba "Gadskārtu monētā". Pirmā pavasara diena ir īstais brīdis, lai kādam uzdāvinātu sudrabā kaltu gadskārtu mijas liecību. Šāda monēta var būt arī īpaša Lieldienu dāvana.

"Gadskārtu monētu" var iegādāties:

 •          Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;
 •          Latvijas Bankas vietnē internetā e-monetas.lv.Uzziniet, kā iepirkties vietnē e-monetas.lv, šeit.

  Gadskartas 100 jaunumi

Monētas cena: 36.00 eiro.

Pērkot 10 un vairāk viena veida vai dažādu veidu monētu, tiek piemērota apjoma atlaide.

Papildinformāciju par iegādes iespējām varat iegūt, rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67022722.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!