E-pasts: monetas@bank.lv

Rīgas monētu kase
Adrese: K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā
Tālrunis: 67022529 vai 67022493

Liepājas filiāles klientu kase
Adrese: Teātra ielā 3, Liepājā
Tālrunis: 63480324

Monēta ir ne tikai māksla, bet arī vēsture un stāsts

Par kolekcijas monētas "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš” tirdzniecību

27.03.2017

Latvijas Banka otrdien, 28. martā, izlaiž kolekcijas monētu "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš".

Šī ir trešā un pēdējā kolekcijas monēta īpašā monētu sērijā, kas veltīta tautā iemīļotākajām un zīmīgākajām latviešu pasakām. Pirmā šīs sērijas monēta "Pasaku monēta I. Pieci kaķi" tika izlaista 2015. gadā, un tā bija veltīta pasakai par pieciem kaķiem, savukārt 2016. gadā tapa kolekcijas monēta "Pasaku monēta II. Eža kažociņš".

Monēta veltīta pasakai "Vecīša cimdiņš", kuras morāle ieslēgta šķietami jautrā un panaivā stāstiņā, kaut ar mazliet skumjām beigām. Viedas dzīvošanas mācība pasakā sniegta metaforiski. Proti, katram cilvēkam jāiemācās cieņa pret dzīvību, līdzcietība pret nelaimē nonākušiem, līdzjūtība grūtībās un vēlme un prasme sadarboties, lai vairotu kopīgo labklājību.

Monētas grafiskā dizaina autors ir mākslinieks Arvīds Priedīte, kuram tā ir 14. kolekcijas monēta. Ģipša modeli veidojis daudzu monētu līdzautors Jānis Strupulis.

Par monētas izplatīšanu

Pirmā tirāžas daļa tiks izplatīta Latvijas Bankas kasēs, bet vienlaicīgi rezervācijas sistēmā būs iespējams rezervēt monētas no otrās tirāžas daļas. Rezervēto monētu izpirkšana būs iespējama no 15. maija.

Monētas maksimālā tirāža ir 10 000. Vienas monētas cena ir 47 eiro.

No 27. marta plkst.15:00 monētas "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš" varēs rezervēt Monētu rezervācijas sistēmā (3700 monētas). Vienas rezervēšanas limits būs viena monēta.

No 28. marta monētas būs iegādājamas Latvijas Bankas kasēs (kopā gandrīz 3900 monētu):

-          Rīgā, K. Valdemāra ielā 1b un K. Valdemāra ielā 2a, no plkst. 8:30,

-          Liepājas filiālē, Teātra ielā 3, no plkst. 8:30.

Vienam pircējam būs iespēja iegādāties piecas monētas.

Kases kārtas numuriņi izņemami rindas kārtībā. Kases darba laiks Rīgā no plkst. 8:30. Numuriņu saņemšana iespējama, sākot no plkst. 7:00.

Vecisa-cimdins-kartite 

Balso, kādu monētu kalt Latvijai, Lietuvai un Igaunijai!

21.03.2017

Šodien sācies interneta balsojums, lai izvēlētos kopīgas Baltijas valstu 100 gadu jubilejai veltītas 2 eiro piemiņas monētas dizainu. Sabiedrības vērtējumam nodoti seši dizaina piedāvājumi (pa diviem no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas), kurus var apskatīt un par izraudzīto dizainu nobalsot interneta vietnē www.baltijasmoneta.eu.

Monetas-mm

Atzīmējot Baltijas valstu 100 gadu jubileju, triju Baltijas valstu centrālās bankas −Latvijas Banka, Lietuvos bankas un Eesti Pank – plāno 2018. gada sākumā izlaist 2 eiro piemiņas monētu ar vienotu dizainu. 

Šī ir pirmā 2 eiro piemiņas monēta, kuras dizainu kopīgi izvēlas triju Baltijas valstu iedzīvotāji. Tāpat kā citas 2 eiro piemiņas monētas arī šīs tirāžas monētas būs derīgas norēķiniem visā eiro zonā. Monētām būs kopīgs, sabiedrības balsojumā izvēlēts valsts puses dizains, bet atšķirsies tajā ietvertais valsts nosaukums.

Triju Baltijas valstu centrālās bankas aicina ikvienu interesentu līdz 2017. gada 5. aprīlim (ieskaitot) balsot un piedalīties arī monētu izlozē. Kopumā tiks izlozēti 100 laimētāju, un katrs no viņiem saņems trīs monētas Brilliant Uncirculated kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā – pa monētai no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas kaluma. Balvu ieguvēju vārdi tiks publiskoti vietnē www.baltijasmoneta.eu (turpat atrodami arī monētu izlozes noteikumi), bet laimētāji balvas saņems 2018. gada sākumā, kad būs tapušas monētas.

bank-641x386

Par monētas “Ziemassvētku kaujas" otrās tirāžas daļas tirdzniecību

09.03.2017

Atgādinām, ka sākot no 9. marta monētas ir nopērkamas Latvijas Bankas kasēs:

-          Rīgā, K. Valdemāra ielā 1b un K. Valdemāra ielā 2a, (darba laiks darbdienās 8:30-17.30, piektdienās 8.30-16.15),
-          Liepājas filiālē, Teātra ielā 3, (darba laiks 9:30 - 15.00 (pārtraukums 12.00-12.45)).

Vienam pircējam būs iespēja iegādāties divas monētas.

Vienas monētas cena ir 53 eiro.

Monētas kopējā tirāža ir 5 000, t.sk. pirmā daļa (2 500 monētu) pie pircējiem nonāca pagājušā gada decembrī. No 9. marta tirdzniecībā nonāks otrā tirāžas daļa (1 500 monētu), bet trešo tirāžas daļu (1000 monētu) plānots izlaist šā gada rudenī.

Zsv kaujas 04

Inovatīvas kolekcijas monētas dizaina konkursā par labāko atzīts Artūra Analta darbs "Medus"

07.03.2017

Latvijas Bankas izsludinātajā inovatīvas eiro kolekcijas monētas dizaina konkursā 1. vieta piešķirta industriālā dizainera Artūra Analta darbam "Medus". Latvijas Banka konsultēsies ar konkursa uzvarētāju un kaltuvēm, kā šo ideju, izmantojot autora iecerētos materiālus, īstenot monētā.

Atklātajā konkursā kopumā tika iesniegti 42 darbi (informācija par darbiem – Latvijas Bankas SlideShare profilā izvietotajā prezentācijā), ko vērtēja Latvijas Bankas monētu dizaina komisija. Artūra Analta darbi (ar devīzi "Valters Caps" un "Daugava") bija starp godalgotajiem arī iepriekšējā, 2015. gadā rīkotajā inovatīvas monētas dizaina konkursā (šajā konkursā 1. vietu ieņēmušais arhitekta Mārča Kalniņa darbs "Z134M" 2016. gada nogalē pārdzima monētā "Zeme").

Šogad konkursā 2. vieta piešķirta Mārča Kalniņa darbam "H2OABC", bet 3. vieta – mākslinieka Artūra Šēnfelda darbam "Zelta vērtības".

Medus 641

Mākslinieki un mākslas studenti aicināti iesniegt idejas konkursā inovatīvai eiro kolekcijas monētai

13.01.2017

Latvijas Banka ir izsludinājusi ideju konkursu māksliniekiem un mākslas studentiem par priekšlikumiem sižeta, dizaina un/vai tehniskā izpildījuma ziņā inovatīvai monētai, ko paredzēts izlaist 2017. gada decembrī.

Iesniegtos darbus vērtēs Latvijas Bankas monētu dizaina komisija. Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirtas prēmijas (1. vietas ieguvējam 2500 eiro, 2. vietas ieguvējam 1500 eiro, trešās vietas ieguvējam 1000 eiro, trīs veicināšanas prēmijas 400 eiro katra).

Konkursa darbi jānosūta pa pastu vai jāiesniedz personiski Latvijas Bankā līdz 2017. gada 13. februāra plkst. 12, bet rezultāti tiks publiskoti līdz šā gada 31. martam Latvijas Bankas interneta vietnē www.bank.lv.

Detalizēti konkursa nosacījumi → 

Konkursi par satura, dizaina vai tehniskā izpildījuma ziņā inovatīvām monētām ir rīkoti arī iepriekš, piemēram, tā tika izveidota starptautisku atzinību guvusī "Millenium" programmas monēta "Poga" un pēdējā latu kolekcijas monēta, ko radīja mākslinieks Paulis Liepa (monēta "365"). 2015. gadā rīkotajā inovatīvas eiro kolekcijas monētas dizaina konkursā 1. vieta tika piešķirta mākslinieka Mārča Kalniņa darbam "Z134M", kas 2016. gada nogalē pārdzima monētā “Zeme”.

Vairāk nekā 20 gadus ar kolekcijas monētu (iepriekš tās saucām par jubilejas un piemiņas monētām) starpniecību Latvijas Banka veido stāstu par Latviju, tās vēsturiskajām, kultūras un emocionālajām vērtībām nacionālā un starptautiskā kontekstā, radot monētas ar neierastu māksliniecisko, tehnisko vai tematisko risinājumu. 

Inovativas monetas konkurss 2017

Jauns sudraba monētu komplekts "Monētu vēsture"

27.12.2016

Esam izveidojuši jaunu sudraba kolekcijas monētu komplektu "Monētu vēsture" (cena 74 eiro). 

Komplektā iekļautas monētas "Sudraba lasis""Vērdiņam 500" un "Rīgas naudai 800". Šis sudraba monētu trio atgādinās Jums par nozīmīgām naudas vēstures lappusēm Latvijā un var kļūt par vērtīgu dāvanu ģimenei un draugiem gadu mijā.

Monētu komplektu varat iegādāties Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā. Papildu informācija par iegādes iespējām iegūstama, rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67022529.

Citas iegādei pieejamās sudraba un zelta kolekcijas monētas.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

04

Par inovatīvās monētas "Zeme" tirdzniecību

21.12.2016

Latvijas Banka ceturtdien, 22. decembrī, izlaiž unikāla veidola un tehniskā izpildījuma 5 eiro kolekcijas monētu "Zeme". Kolekcijas monēta "Zeme" ir veidota no caurspīdīga materiāla perlukora, kuru apvij ārējs sudraba gredzens. Monētas centrā ievietotais, no sudraba veidotais Zemes simbols norāda uz tās vietu cilvēka vērtību lokā un eksistenciālo vienotību. Dārglietai līdzīgo Zemi aptver caurspīdīga aploce. Tā ir norāde uz Visumu, kurā kā dzīvības sala peld planēta Zeme.

Monētas grafiskā dizaina autors ir arhitekts Mārcis Kalniņš, kurš ar šīs caurspīdīgās monētas ideju 2015. gadā uzvarēja Latvijas Bankas rīkotajā inovatīvas eiro kolekcijas monētas konkursā. Monētas izgatavošanā izmantotais materiāls – perlukors – ir inovatīvs keramisks materiāls ar augstu mehānisku, ķīmisku un termisku izturību un izcilām optiskām īpašībām. To izmanto lāzerierīcēs, bruņojumā (aizsardzībai no trieciena), medicīniskās un optiskās iekārtās un citur.

Vienas monētas cena ir 85 eiro. Monētas maksimālā tirāža ir 5 000. Šobrīd tirāžas pirmā daļa ir izpārdota, par nākamās tirāžas daļas iegādes iespējām informēsim.

Zeme-rotee

Monētu komplektam “Kurzemes baroks” noteikta zemāka cena

08.12.2016

Divu kolekcijas monētu komplektu “Kurzemes baroks” iespējams iegādāties par jaunu cenu 103.00 eiro (iepriekš 114.00 eiro).  Komplektā iekļautā zelta monēta  “Ak, svētā Lestene!”  un sudraba monēta ar apzeltītām detaļām “Kurzemes baroks”.  

Monētu komplektu varat iegādāties Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā. Papildu informācija par monētu iegādes iespējām iegūstama, rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67022529.

Citas iegādei pieejamās sudraba un zelta kolekcijas monētas.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Baroks-LV-Komplekts-pel 01

Par monētas "Ziemassvētku kaujas” iegādi

05.12.2016

Latvijas Banka izlaiž 5 eiro sudraba kolekcijas monētu "Ziemassvētku kaujas", kas ir veltījums Ziemassvētku kauju varoņiem – latviešu strēlniekiem – un viņu nemirstīgajam ieguldījumam nākamības vārdā. Ziemassvētku kaujas norisinājās 1917. gada 5.–11. janvārī (pēc vecā stila – 1916. gada 23.–29. decembrī), tajās pirmo reizi cīņā iesaistījās latviešu militārās vienības, kas tika apvienotas vienā divīzijā ģenerālmajora Augusta Ernesta Misiņa (1863–1940; vēlāk Latvijas armijas pirmais ģenerālis) vadībā.

No 6. decembra monētas būs iegādājamas Latvijas Bankas kasēs:

-          Rīgā, K. Valdemāra ielā 1b un K. Valdemāra ielā 2a, no plkst. 8:30,
-          Liepājas filiālē, Teātra ielā 3, no plkst. 8:30.

Vienam pircējam būs iespēja iegādāties trīs monētas.

Kases kārtas numuriņi izņemami rindas kārtībā. Kases darba laiks Rīgā no plkst. 8:30. Numuriņu saņemšana iespējama, sākot no plkst. 7:00.

Vienas monētas cena ir 53 eiro.

Monētas maksimālā tirāža ir 5 000. 

Zsv kaujas 04

 

Izlaiž kolekcijas monētu ar krāsainu populārās gleznas "Princese ar pērtiķi" attēlu

22.11.2016

Latvijas Banka trešdien, 23. novembrī, izlaiž 5 eiro sudraba kolekcijas monētu "Janis Rozentāls". Šī unikālā sudraba kolekcijas monēta ar krāsainu populārās gleznas "Princese ar pērtiķi" attēlu ir veltījums Latvijas izcilā gleznotāja Jaņa Rozentāla (1866–1916) 150 gadu jubilejā.

Kolekcijas monētas grafisko dizainu veidojusi Sandra Krastiņa, bet tās aversa plastisko veidojumu – Jānis Strupulis. Monētas maksimālā tirāža – 7 000 eksemplāru. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs – 130.00 eiro.

No 23. novembra monētas būs iegādājamas Latvijas Bankas kasēs:

-          Rīgā, K. Valdemāra ielā 1b un K. Valdemāra ielā 2a, no plkst. 8:00,
-          Liepājas filiālē, Teātra ielā 3, no plkst. 8:30.

Vienam pircējam būs iespēja iegādāties piecas monētas.

Kases kārtas numuriņi izņemami rindas kārtībā. Gadījumā, ja būs liels cilvēku pieplūdums, Latvijas Bankas ēkas Rīgā tiks atvērtas pirms kasu darba laika, plkst. 7:00, un uzreiz būs saņemami numuriņi.

Vienas monētas cena ir 130 eiro.

Monētas maksimālā tirāža ir 7 000, t.sk. rezervācijas sistēmā un Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā sākotnēji būs nopērkama pirmā monētas tirāžas daļa – 3 500 monētas. Monētu rezervācijas sistēmā bija rezervējamas 300 monētas. Šī sistēma domāta, lai dotu iespēju Latvijas Bankas kolekcijas monētas ar izpirkšanu sev vēlamā laikā iegādāties tiem cilvēkiem, kam nav iespējams noteiktajā dienā atnākt uz Latvijas Bankas kasēm.

Rozentals kart

Ar Vidzemei veltītu 2 eiro piemiņas monētu uzsākta jauna monētu sērija

14.11.2016

Otrdien, 15. novembrī, tiks laista apgrozībā 2 eiro piemiņas monēta “Vidzeme”. Ar šo monētu Latvijas Banka aizsāk jaunu monētu sēriju ar Latvijas kultūrvēsturisko apgabalu ģerboņiem. Šajā sērijā paredzētas kopumā četras monētas kā veltījums mūsu valsts 100 gadu jubilejā, tostarp divas tiks laistas apgrozībā 2017. gadā, bet ceturtā – 2018. gadā.

Sākot ar 14. novembra plkst. 11.00 Monētu rezervēšanas sistēmā rezervēšanai būs pieejami šādi numismātikas produkti:

  •          2 eiro piemiņas monētu tīstoklis (25 monētas). Cena – 50 eiro. Rezervēšanai būs pieejami 2000 tīstokļi, vienas rezervācijas limits – 2;
  •          2 eiro piemiņas monēta "Vidzeme" suvenīriesaiņojumā (BU) jeb kartītē. Cena – 7.30 eiro. Rezervēšanai būs pieejami 1000 suvenīriesaiņojumi, vienas rezervācijas limits - 2;

Vidzemes-blisters

Pirmā monēta Latvijas saktām veltīto zelta kolekcijas monētu sērijā

09.11.2016

Latvijas Banka ceturtdien, 10. novembrī, izlaiž 5 eiro zelta kolekcijas monētu "Zelta saktas. Ripsakta". Monēta ar 3.–4. gadsimta ripsaktas atveidojumu ievada Latvijas saktām veltīto eiro zelta kolekcijas monētu sēriju, kas rotās Latviju valsts 100 gadu jubilejā. Šajā sērijā vēl plānotas kolekcijas monētas ar pakavsaktas un burbuļsaktas atveidojumu. 

Kolekcijas monētas "Zelta saktas. Ripsakta" grafisko dizainu veidojusi Ingūna Elere, bet plastisko veidojumu – Solvita Rulle. Monēta "Zelta saktas. Ripsakta" izgatavota Münze Österreich Aktiengesellschaft (Austrija). Monētas maksimālā tirāža – 7 000 eksemplāru. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs – 170.00 eiro.

No 10. novembra monētas būs iegādājamas Latvijas Bankas kasēs:

-          Rīgā, K. Valdemāra ielā 1b un K. Valdemāra ielā 2a, no plkst. 8:00,
-          Liepājas filiālē, Teātra ielā 3, no plkst. 8:30.

Vienam pircējam būs iespēja iegādāties piecas monētas.

Kases kārtas numuriņi izņemami rindas kārtībā. Latvijas Bankas ēkas Rīgā tiks atvērtas pirms kasu darba laika, plkst. 7:00, un uzreiz būs saņemami numuriņi.

Vienas monētas cena ir 170 eiro.

Monētas maksimālā tirāža ir 7 000, t.sk. rezervācijas sistēmā un Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā sākotnēji būs nopērkama pirmā monētas tirāžas daļa – 2 500 monētas. 

Ripsakta 06

Monētu komplektam “Latvijas mantojums” noteikta zemāka cena

13.10.2016

Trīs sudraba kolekcijas monētu komplektu “Latvijas mantojums” iespējams iegādāties par jaunu cenu 84.00 eiro (iepriekš 100.00 eiro).  Komplektā iekļautās monētas  "Kārlis Zāle", "Rūdolfs Blaumanis" un "Jāzeps Vītols", kā arī citas iegādei pieejamās sudraba un zelta kolekcijas monētas aplūkojamas šeit: https://monetas.bank.lv/pirkt

Monētu komplektu varat iegādāties Latvijas Bankas klientu kasēs Rīgā un Liepājā: https://monetas.bank.lv/iegade. Papildu informācija par monētu iegādes iespējām iegūstama, rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67022529.

Komplekts a

 

Par monētas ""Baltars". Porcelāns" otrās tirāžas daļas tirdzniecību

07.10.2016

Sākot no 10. oktobra plkst.10:00 monētas ""Baltars". Porcelāns" varēs rezervēt Monētu rezervācijas sistēmā. Vienas rezervēšanas limits būs viena monēta.

Sākot no 11. oktobra monētas būs iegādājamas Latvijas Bankas kasēs:

-          Rīgā, K. Valdemāra ielā 1b un K. Valdemāra ielā 2a, no plkst. 8:00,
-          Liepājas filiālē, Teātra ielā 3, no plkst. 8:30.

Vienam pircējam būs iespēja iegādāties divas monētas.

Kases kārtas numuriņi izņemami rindas kārtībā. Minētās Latvijas Bankas ēkas Rīgā tiks atvērtas pirms kasu darba laika, plkst. 7:00, un uzreiz būs saņemami numuriņi.

Vienas monētas cena ir 53 eiro.

Monētas kopējā tirāža ir 5 000, t.sk. pirmā daļa (gandrīz 3 000 monētu) pie pircējiem nonāca augustā. No 11. oktobra Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā būs nopērkamas 1 000 monētu, savukārt Monētu rezervācijas sistēmā būs rezervējamas 400 monētas. Šī sistēma domāta, lai dotu iespēju Latvijas Bankas kolekcijas monētas ar izpirkšanu sev vēlamā laikā iegādāties tiem cilvēkiem, kam nav iespējams noteiktajā dienā atnākt uz Latvijas Bankas kasēm.

Baltars tematiska kartite

"Rainis un Aspazija", "Melanholiskais valsis" un "Vērdiņam 500" guvušas atzinību starptautiskajā konkursā

27.09.2016

Izdevniecības Watermark Publishing House rīkotajā 10. starptautiskajā kolekcijas monētu konkursā "Monētu zvaigznājs 2016" (Coin Constellation-2016) varēja pieteikt monētas, kas izlaistas no 2015. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim. Monētas vērtēja starptautiska žūrija deviņās nominācijās.

Kopumā uz balvām pretendēja 29 valstu centrālās bankas, kaltuves un citas organizācijas, kuras izlaiž kolekcijas monētas, ar vairāk nekā 240 monētām un 21 monētu sēriju.

Pagājušajā nedēļā Maskavā tika paziņoti konkursa rezultāti:

  • Latvijas Bankas 2015. gadā izlaistā monēta "Rainis un Aspazija" atzīta par labāko nominācijā "Unikāls idejas risinājums"
  • Nominācijā "Veiksmīgs mākslinieciskais risinājums" par labāko atzīta sudraba kolekcijas monēta "Melanholiskais valsis"
  • Nominācijā "Monētu klasika" 2. vietu ieguvusi sudraba kolekcijas monēta "Vērdiņam 500"

Balvas ieguvušās monētas vēl ir iespējams iegādāties Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā, kā arī monētu tirdzniecības vietās visā Latvijā. 

MZ 2016