E-pasts: monetas@bank.lv

Rīgas monētu kase
Adrese: K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā
Tālrunis: 67022529 vai 67022493

Liepājas filiāles klientu kase
Adrese: Teātra ielā 3, Liepājā
Tālrunis: 63480324

Kolekcijas monētās iekaltas Latvijas zīmes

Kolekcijas monēta – dāvana dziedātājiem un dejotājiem

28.06.2018

Šī vasara mums visiem noteikti paliks atmiņā kā Latvijas valsts 100 gadu jubilejai veltītās lielās dziedāšanas un dejošanas vasara. Līdzās pašiņiem Dziesmu svētku estrādē vai lielajai kora kopbildei arī monēta var kļūt par skaistā notikuma atgādinājumu.

Lai monēta ir atmiņu glabātāja un dāvana svētku dalībniekam pateicībā par izturību un možumu, piemiņas suvenīrs Latvijas viesim par mīlestību pret mūsu zemi vai balva sev pašam, godam nopelnīta dziedot, dejojot vai citus atbalstot.

Katra monēta ir talantīga mākslinieka iecere, kalta sudrabā vai zeltā, un katrai ir savs vēstījums. Jums atliek vien izvēlēties piemērotāko:

Kalējs kala debesīs – spēkam un pārticībai;

Zelta saktas. Pakavsakta – saiknei starp pagātni un tagadni;

Kurzemes baroks – kultūras mantojuma glabāšanai;

Rīgas pilij 500 – Rīgas panorāmu un valstisko neatkarību lolojot;

Mana Latvija – iedvesmai un radošumam;

Jāzeps Vītols – jo "augšām cēlās Gaismas pils"!

Dz Sv Monetu jaunumi 641x300

Visas kolekcijas monētas, komplektus un 2 eiro piemiņas monētas suvenīriesaiņojumā varat aplūkot un iegādāties e-monetas.lv un Latvijas Bankas kasēs.

Papildinformācija: 67022722, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Par sudraba kolekcijas monētas "Likteņdārzs" tirdzniecību

18.06.2018

Latvijas Banka piektdien, 22. jūnijā, uzsāks 5 eiro sudraba kolekcijas monētas "Likteņdārzs" tirdzniecību. Uz salas Daugavā pie Kokneses top Likteņdārzs – tautas dāvana Latvijas valsts 100 gadu jubilejā. Likteņdārza iecere radās kā atbilde uz sabiedrībā izjustu nepieciešamību izveidot nacionālu piemiņas vietu 20. gadsimta totalitāro režīmu dēļ cietušajiem un bojā gājušajiem 600 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju. Lai sudraba monēta, tāpat kā Likteņdārzs, ir piemiņai, iedvesmai un spēkam! 

Monētu varēs iegādāties:

♦ no 22. jūnija plkst. 8.30 Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu iegādes interneta vietnē e-monetas.lv un Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;

Uzmanību! 22. jūnijā Latvijas Bankas kase K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, būs atvērta līdz plkst. 15.15 un Teātra ielā 3, Liepājā, – līdz plkst. 15.00.

♦ tikai 22. jūnijā no plkst. 11.30 Kokneses tūrisma centrā 1905. gada ielā 7, Kokneses pagastā; tālr. 65161296;

♦ no 22. jūnija plkst. 13.00 Likteņdārzā, Kokneses pagastā; tālr. 25495544, Likteņdārza informācijas ēkas darba laiks – katru dienu plkst. 10.0018.00.

Monētas maksimālā tirāža: 3000 eksemplāru.

Monētas cena: 50.00 eiro.
Iegādes limits: 1 monēta.

LD Monetu jaunumi

Papildu informācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67022722 vai rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Aicinām māksliniekus un mākslas studentus piedalīties monētas dizaina konkursā!

24.05.2018

Latvijas Banka izsludinājusi mākslai un mūzikai veltītas inovatīvas kolekcijas monētas dizaina konkursu. Konkursā aicināti piedalīties mākslinieki un mākslas studenti. 

Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirta vienreizēja prēmija: 1. vietas ieguvējam – 2500 eiro, 2. vietas ieguvējam – 1500 eiro, 3. vietas ieguvējam – 1000 eiro.

Darbu iesniegšanas termiņš – 2018. gada 2. jūlijs.

Aicinām iepazīties ar konkursa nolikumu šeit.

IM MJ 641x300

Izsludinot inovatīvas monētas dizaina konkursu, Latvijas Banka turpina kultūras un vēstures, filozofisko un vispārcilvēcisko vērtību mūsdienīgu interpretāciju kolekcijas monētās. Šī inovatīvā monēta būs veltījums mākslai un mūzikai, tādējādi akcentējot vizuālo un skaņu mākslu kā divas būtiskas radošās izpausmes jomas.

2016. gadā izlaidām inovatīvo sudraba un perlukora monētu "Zeme", kas tapa atbilstoši 2015. gada inovatīvās monētas dizaina konkursa uzvarētāja arhitekta Mārča Kalniņa iecerei, savukārt šā gada 22. maijā izlaidām "Medus monētu", kuras dizainu veidoja dizainers Artūrs Analts – pērn izsludinātā inovatīvas kolekcijas monētas dizaina konkursa uzvarētājs.

Par apzeltītas sudraba kolekcijas monētas "Medus monēta" tirdzniecību

21.05.2018

Latvijas Banka otrdien, 22. maijā, uzsāk 5 eiro apzeltītas sudraba kolekcijas monētas "Medus monēta" tirdzniecību. Tās grafisko dizainu izstrādājis dizainers Artūrs Analts, kas ieguva 1. vietu inovatīvās monētas dizaina konkursā, kuru Latvijas Banka organizēja 2017. gadā. Monētas forma ir unikāla, un, savietojot monētas blakus, tās veido vienotu kopumu tāpat kā bišu šūnas medus kāri stropā.

Monēta izgatavota kaltuvē UAB Lietuvos monetų kalykla (Lietuva).

Monētu no 22. maija plkst. 8.30 varēs iegādāties:

 •          Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;
 •          Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu iegādes vietnē internetā e-monetas.lv.

Maksimālā tirāža: 3000 eksemplāru. Monētas cena: 53.00 eiro.
Iegādes limits kasē un e-monetas.lv: 2 monētas.

Medus monetu jaunumi

Viena pirkuma limits e-monetas.lv: 1000 eiro (summa ar PVN).
To, kā iepirkties vietnē e-monetas.lv, uzziniet šeit: https://www.e-monetas.lv/ka-iepirkties.

Papildu informācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67022722 vai rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Kuršu ķoniņiem un Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītās sudraba kolekcijas monētas izgatavos UAB Lietuvos monetų kalykla

18.05.2018

Noslēgušies konkursi par kuršu ķoniņiem un Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltīto sudraba kolekcijas monētu izgatavošanu, un abos uzvarētāja ir UAB Lietuvos monetų kalykla(Lietuva).

Kuršu ķoniņiem veltītā sudraba kolekcijas monēta

Kuršu ķoniņi (viduslejasvācu val. Cursken konyngh) bija kuršu dižciltīgo pēcteči, septiņu Kurzemes brīvciemu iemītnieki, kas kā vasaļi jeb lēņavīri no Livonijas ordeņa bija saņēmuši lēņa grāmatas un kam par dienestu Livonijas ordeņa karaspēkā bija piešķirta zeme un dažādas privilēģijas. Papildus militārajiem uzdevumiem kuršu ķoniņi pildīja arī citus lēņavīru pienākumus, kļūstot par ziņnešiem jeb pastniekiem, tulkiem, kalējiem un citu amatu meistariem. Viņi bija atbrīvoti no klaušām un nodevām, izņemot lēņa dienestu. Visos laikos kuršu ķoniņi bija pratuši spītīgi saglabāt neatkarības garu un personisko brīvību. Kolekcijas monētas uzdevums ir iemūžināt sudrabā šo interesanto stāstu, lai vairotu latviešu tautas pašapziņu. Vienlaikus VAS "Latvijas Pasts" izdos kuršu ķoniņiem veltītu pastmarku.

Kursu konini 641x300 MJ

Monētas nominālvērtība – 5 eiro, kvalitāte – proof, diametrs – 35.00 mm un svars – 22.00 g. Monēta tiks izgatavota no 925sudraba, tās maksimālā tirāža būs 2500 eks. Paredzēts divu atšķirīgu intensitāšu matējums. Monētas dizaina autors ir mākslinieks Arvīds Priedīte, bet plastiskā veidojuma autore – Ligita Franckeviča.

Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltītā sudraba kolekcijas monēta

2018. gada rudenī plānotās Latvijas valsts heraldiskajiem simboliem un to vēsturei veltītās kolekcijas monētas maksimālā tirāža būs 3000 eks., nominālvērtība – 5 eiro, kvalitāte – proof, diametrs – 38.61 mm un svars – 31.47 g. Monēta tiks izgatavota no 925sudraba.

Monētas dizaina autors ir mākslinieks Laimonis Šēnbergs, bet plastiskā veidojuma autors – Jānis Strupulis. Monēta papildinās Latvijas valsts 100 gadu jubilejai veltīto Latvijas Bankas kolekcijas monētu klāstu.

UAB Lietuvos monetų kalykla izgatavojusi Latvijas Bankas monētas "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš" un "Sudraba lasis", unikālo divdaļīgo monētu "Rainis un Aspazija", sešstūru monētu "Ziemassvētku kaujas", zelta monētu "Ak, svētā Lestene!" (visas monētas vēl pieejamas iegādei), kā arī inovatīvo perlukora un sudraba monētu "Zeme", kuras izgatavošana bija patiess pārbaudījums kaltuves tehnoloģiskajai varēšanai. Kaltuvē nule tapusi arī inovatīvā "Medus monēta".

 

Tikai 100 monētu ar mākslinieka Henriha Vorkala parakstītu sertifikātu

15.05.2018

17. maijs Latvijā ir Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Godinot ugunsdzēsēju un glābēju profesionalitāti un ikdienas varoņdarbus sabiedrības labā, Latvijas Banka 2015. gadā izlaida kolekcijas monētu "Ugunsdzēsībai Latvijā 150". Dizaina autors Henrihs Vorkals monētas reversā attēlojis ugunsdzēsēju komandu ratos ar speciālo ekipējumu, zirgiem un suni. Kā stāsta mākslinieks – senāk, kamēr tika dzēsti ugunsgrēki, suņu uzdevums esot bijis pieskatīt un nomierināt zirgus.

No 15. maija piedāvājam iegādāties kolekcijas monētu "Ugunsdzēsībai Latvijā 150" ar tās dizaina autora Henriha Vorkala parakstītiem sertifikātiem. Iegādei pieejams tikai 100 šādu monētas eksemplāru!

Aicinām izlasīt: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests sagatavojis vairākus drošības padomus un aicina būt īpaši uzmanīgiem, atpūšoties dabā, un peldēties prātīgi!

Monētu "Ugunsdzēsībai Latvijā 150" var iegādāties:

 •        Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;
 •        Latvijas Bankas vietnē internetā e-monetas.lv.Uzziniet, kā iepirkties vietnē e-monetas.lv, šeit.

Monētas cena: 36.00 eiro.
Pērkot 10 un vairāk viena veida vai dažādu veidu monētu, tiek piemērota apjoma atlaide.

Monetu jaunumi 641x300 LV

Papildinformāciju par iegādes iespējām varat iegūt, rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67022722.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Par "Latvijas gada monētu 2017" atzīta "Kalējs kala debesīs", par mākslinieciskāko – "Eduards Veidenbaums"

08.05.2018

Sabiedrības aptaujā par "Latvijas gada monētu 2017" ar gandrīz 2300 balsīm no 7000 atzīta kolekcijas monēta "Kalējs kala debesīs". Kolekcijas monētas grafisko dizainu veidojis mākslinieks Edgars Folks, bet plastiskā dizaina autore ir Ligita Franckeviča.

"Senatnē tas bija debesu kalējs jeb Pērkons, kas kala debesīs. Gudrie, kas īstā brīdī patrāpījās lejā, salasīja pērkona lodes un nokala sev ne tikai derīgas, bet maģiskas pasargājošas lietas. Šīs monētas ideja, ka šad tad vajag pavērst savu skatu augšup. No turienes var nākt ne tikai lietus vai sniegs, bet arī apgaismība: kā dzīvot tālāk – pa vienam un visiem kopā. Šī ir maģiskā spēka monēta," uzsver Janīna Kursīte, literatūrzinātniece, Latvijas Bankas Monētu dizaina komisijas pieaicinātā zinātniskā konsultante.

Sudraba monētu pāri "Eduards Veidenbaums" Latvijas Nacionālā mākslas muzeja ekspertu komisija novērtēja kā 2017. gada mākslinieciskāko monētu. "Šī Eduardam Veidenbaumam veltītā monēta ar savu neordināro risinājumu ir patiesi cienīgs veltījums dzejnieka personībai: oriģinālais noformējums, kas sasaucas ar leģendārajām Veidenbauma brillītēm, netradicionāls nominālvērtības dalījums un dubultais emocionālais kods monētu vizuālajā tēlā," akcentē Inese Baranovska, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja.

Abas godalgotās un citas 2017. gada monētas vēl nopērkamas e-monetas.lv un Latvijas Bankas kasēs. 2017. gadā izlaistas sešas kolekcijas monētas, kas stāsta par Latvijas kultūru, vēsturi un cilvēkiem: "Pasaku monēta III. Vecīša cimdiņš", "Zelta saktas. Pakavsakta", "Eduards Veidenbaums", "Kalējs kala debesīs", "LPNP 1. sesija" un "Latgales kongress".

GM 2017 641x300

Kura no 2017. gada kolekcijas monētām ir visizcilākā? Balso un laimē!

03.04.2018

No 2018. gada 3. aprīļa līdz 17. aprīlim Latvijas Banka sadarbībā ar portālu delfi.lv rīko sabiedrības aptauju "Latvijas gada monēta 2017", lai noskaidrotu, kura no pērn izlaistajām kolekcijas monētām ir vizuāli un tematiski vissaistošākā.

Balsojiet!

 •          Līdz 17. aprīlim atzīmējiet izcilāko 2017. gada kolekcijas monētu aptaujas vietnē portālā delfi.lv.
 •          Balsot varat katru dienu – vienu reizi dienā par vienu monētu. Katrā balsošanas reizē iespējams izvēlēties citu monētu.
 •          27. aprīlī uzzināsim, kura monēta kļuvusi par "Latvijas gada monētu 2017".

Laimējiet!

Aptaujas nolikums šeit

GM 641x300 LV MJ

Latvijas kultūrvēsturiskajiem apgabaliem veltīto sudraba kolekcijas monētu izlaidīsim rudenī

27.03.2018

Latvijas Bankas kolekcijas monētu programmai – 25 gadi. Neatkarību atguvušās Latvijas valsts pirmās kolekcijas monētas (tolaik sauktas par jubilejas monētām) bija 2, 10 un 100 latu vara/niķeļa, sudraba un zelta monētas, kas veidoja monētu sēriju "Latvijas Republikas 75 gadi" (1993).

Atzīmējot kolekcijas monētu programmas jubileju, stāstīsim jums par monētu tapšanu – no idejas līdz skicei, no plastiskā modeļa līdz kaltuvju konkursam un monētas izgatavošanai Eiropas labākajās kaltuvēs.

2018. gada rudenī izlaidīsim Latvijas valsts heraldiskajiem simboliem un to vēsturei veltītu sudraba kolekcijas monētu. Esam izsludinājuši kaltuvju konkursu monētas izgatavošanai. Monētas aversā būs atveidots Latvijas Republikas lielais valsts ģerbonis, reversā – četru kultūrvēsturisko apgabalu ģerboņi. Paredzēta divu krāsu uzdruka aversā un atšķirīgas intensitātes matējums. Monētas maksimālā tirāža būs 3 000 eks., nominālvērtība – 5 eiro, kvalitāte – proof, plānotais diametrs – 38.61 mm un svars –31.47 g. Monētas dizaina autors ir mākslinieks Laimonis Šēnbergs.

novadi

Monēta papildinās Latvijas Bankas Latvijas valsts 100 gadu jubilejai veltīto kolekcijas monētu klāstu, ko veido monētas "Zelta saktas. Ripsakta", "Zelta saktas. Pakavsakta", "Latgales kongress", "LPNP 1. sesija", "Mana Latvija" un topošā "Zelta saktas. Burbuļsakta". 

Tikai 100 "Gadskārtu monētu" ar autora parakstītu sertifikātu!

20.03.2018

No 20. marta pārdošanā sudraba kolekcijas monēta "Gadskārtu monēta" ar mākslinieka Arvīda Priedītes parakstītu sertifikātu.

Iegādei pieejami tikai 100 šādu monētas eksemplāru.

Šodien, 20. martā, plkst. 18.15 sākas astronomiskais pavasaris. Cilvēku dzīves rakstam, kuru dažkārt viedi kārto dabas ritms un pastāvīgā četru gadalaiku maiņa, varam sekot līdzi sudraba "Gadskārtu monētā". Pirmā pavasara diena ir īstais brīdis, lai kādam uzdāvinātu sudrabā kaltu gadskārtu mijas liecību. Šāda monēta var būt arī īpaša Lieldienu dāvana.

"Gadskārtu monētu" var iegādāties:

 •          Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;
 •          Latvijas Bankas vietnē internetā e-monetas.lv.Uzziniet, kā iepirkties vietnē e-monetas.lv, šeit.

  Gadskartas 100 jaunumi

Monētas cena: 36.00 eiro.

Pērkot 10 un vairāk viena veida vai dažādu veidu monētu, tiek piemērota apjoma atlaide.

Papildinformāciju par iegādes iespējām varat iegūt, rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67022722.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Par kolekcijas monētas "Mana Latvija" tirdzniecību

06.03.2018

Latvijas Banka piektdien, 9. martā, uzsāk 5 eiro sudraba kolekcijas monētas  "Mana Latvija" tirdzniecību.  No bērnu zīmējumu konkursam "Mana Latvija" iesniegtajiem vairāk nekā 10 000   darbiem tieši Elizabetes Kanderes ideja pārtapusi monētas kalumā, jo saules zīmējums pārliecināja ar pāri monētas malām plūstošu optimismu un dzīvesprieku un trāpīgo Latvijas valsts 100  gadu jubilejas novēlējumu "Saules mūžu Latvijai".

Kolekcijas monētas dizaina autore ir māksliniece Sandra Krastiņa un  plastiskā veidojuma autors – Jānis Strupulis.

Monēta izgatavota kaltuvē Koninklijke Nederlandse Munt (Nīderlande). 

Maksimālā tirāža:  4 000 eksemplāru.

Monētu no 9. marta plkst. 8.30 varēs iegādāties:

 •        Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;
 •        Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu iegādes vietnē internetā e-monetas.lv.

Monētas cena:  47.00 eiro.
Iegādes limits kasē un e-monetas.lv: 7  monētas.

ML 641x300 E

Viena pirkuma limits e-monetas.lv: 1 000 eiro (summa ar PVN).
To, kā iepirkties vietnē e-monetas.lv, uzziniet šeit: https://www.e-monetas.lv/ka-iepirkties.

Papildu informācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67022722 vai rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Par 2 eiro piemiņas monētas "Baltijas valstīm – 100"

29.01.2018

Latvijas Banka trešdien, 2018. gada 31. janvārī, laidīs apgrozībā Baltijas valstu 100 gadu jubilejai veltītu 2 eiro piemiņas monētu

Atzīmējot Baltijas valstu 100 gadu jubileju, Latvijas Banka, Lietuvos bankas un Eesti Pank izlaiž 2 eiro piemiņas monētu ar vienotu, iedzīvotāju interneta balsojumā izvēlētu valsts puses dizainu atgādinājumam par Baltijas nāciju apņēmību aizstāvēt savu neatkarību. Monēta "Baltijas valstīm – 100" apliecina Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vienotību un gatavību sadarboties neatkarības un brīvības vārdā un simbolizē Baltijas valstu kopīgo pagātni, tagadni un nākotni.

Sabiedrības aptaujā lielāko balsu skaitu ieguva un monētā pārtapis Lietuvas dizainera Justa Petruļa (Justas Petrulis) darbs – simboliska bize, kurā savijas triju Baltijas māsu liktenis.

Monētas tirāža: 0.5 milj. eksemplāru.

Papildus tam:

5 000 monētu Brilliant Uncirculated kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā (kartītē) (cena – 7.30 eiro);

7 000 monētu Brilliant Uncirculated kvalitātē iekļautas apgrozības monētu komplektā (cena – 25.00 eiro, nominālvērtība 5.88 eiro).

2 eiro piemiņas monētas no 31. janvāra plkst. 8.30 varēs apmainīt Latvijas Bankas kasēs K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā. Limits vienam klientam – 75 monētas jeb 3 tīstokļi.

2 eiro piemiņas monētas suvenīriesaiņojumā (kartītē) un apgrozības monētu komplektā no 31. janvāra plkst. 8.30 varēs iegādāties:

Iegādes limits kasēs un e-monetas.lv: 5 suvenīriesaiņojumi un 3 apgrozības monētu komplekti.

BV 100 641x300

Viena pirkuma limits e-monetas.lv: 1 000 eiro (summa ar PVN). Uzziniet, kā iepirkties vietnē e-monetas.lv, šeit.

Papildinformācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67022722 vai rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Tikai 100 monētu "Rīgas pilij 500" un "Sudraba lasis" ar autoru parakstiem!

19.01.2018

No 19. janvāra pārdošanā 100 monētu "Rīgas pilij 500" un "Sudraba lasis" ar autoru parakstītiem monētu sertifikātiem. 

Latvijas valsts 100 gadu jubilejai par godu turpināsim iepriecināt gan ar jaunām kolekcijas monētām, gan īpašiem piedāvājumiem. No 19. janvāra pārdošanā sudraba kolekcijas monētas "Rīgas pilij 500" un "Sudraba lasis" ar mākslinieku Ivara Drulles, Ilzes Lībietes un Gunāra Lūša parakstītiem sertifikātiem.

Iegādei pieejams tikai 100 katras monētas eksemplāru.

Rīgas pils siluets Daugavas labajā krastā ir raksturīga Rīgas panorāmas zīme, latviešu tautas vēstures lieciniece un varas simbols. Simbolisku nozīmi līdz ar Latvijas valsts neatkarības atgūšanu un lata atjaunošanu ieguva arī lasis – ūdens bagātību apliecinājums. Šie abi Latvijas tautai tik būtiskie simboli kalti sudrabā un glabā savu stāstu nākamajiem gadsimtiem.

 •          Latvijas Bankas kasēs, K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;
 •          Latvijas Bankas vietnē internetā e-monetas.lv.Uzziniet, kā iepirkties vietnē e-monetas.lv, šeit.

 Monētu cena:

"Rīgas pilij 500" – 42 eiro;

"Sudraba lasis" – 37.50 eiro, nominālvērtība 20 latu atbilst 28.46 eiro.

Kolekcijas monetu jaunumi Paraksti 3

Pērkot 10 un vairāk viena vai dažādu veidu monētas, tiek piemērota apjoma atlaide.

Papildinformāciju par iegādes iespējām varat iegūt, rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67022722.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Par komplekta "Baroks un Art Deco monētās" tirdzniecību

06.12.2017

Latvijas Banka ceturtdien, 7. decembrī, uzsāks kolekcijas monētu komplekta "Baroks un Art  Deco monētās" tirdzniecību.

Komplektā iekļautas kolekcijas monētas:

Kurzemes baroks (2014);

Baltars. Porcelāns (2016).

Šo kolekcijas monētu iedvesmas avots ir būtiskas Latvijas kultūras vērtības un tajās atainoti divu dažādu mākslas stilu spilgti paraugi. 17. gs. beigas un 18. gs. sākumu Kurzemē raksturo arhitektūras un dekoratīvās mākslas uzplaukums, un Kurzemes baznīcas pieder pie vērtīgākā, kas tapis Latvijā baroka laikmetā. Savukārt Latvijas 20. gs. 20. gadu kultūrainavu bagātina porcelāna un fajansa trauku apgleznošanas darbnīcas "Baltars" sniegums ar kubisma  refleksijām, konstruktīvismam raksturīgu vizuālo uzbūvi un Art Deco ritmiku.

Komplektu no 7. decembra plkst. 8.30 varēs iegādāties:

 •           Latvijas Bankas kasēs, K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;
 •           Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu iegādes vietnē internetā e-monetas.lv.

Komplektu skaits: 180.

Cena: 95 eiro.

Iegādes limits: 3 komplekti.

Art set 641x300

Viena pirkuma limits e-monetas.lv: 1 000 eiro (summa ar PVN).

Uzziniet, kā iepirkties vietnē e-monetas.lv, šeit: https://www.e-monetas.lv/ka-iepirkties.

Papildu informācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67022722 vai rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Par kolekcijas monētas "LPNP 1. sesija" tirdzniecību

01.12.2017

Latvijas Banka pirmdien, 4. decembrī, uzsāk Latviešu pagaidu nacionālās padomes (LPNP) 1. sesijai Valkā veltītas 5 eiro sudraba kolekcijas monētas tirdzniecību. 1917.  gada novembrī no Valkas tika raidīts spēcīgs un nepārprotams signāls par latviešu nācijas valstsgribu – deklarācijā "Ārvalstīm un tautām" LPNP pauda: "Latvija, kurā ieiet Vidzeme, Kurzeme un Latgale, ir autonoma valstsvienība, kuras stāvokli, attiecības uz ārieni un iekšējo iekārtu noteiks viņas Satversmes sapulce un tautas plebiscīts." Latvijas Republikas neatkarības pasludināšana Rīgā 1918. gada 18. novembrī  noslēdza virzību, kura gadu iepriekš bija skaidri iezīmēta Valkā. LPNP 1. sesijas 100 gadu jubilejai veltīta Latvijas Bankas kolekcijas monēta.

Kolekcijas monētas dizaina autors ir mākslinieks Ivars Drulle.  

Monēta izgatavota kaltuvē Koninklijke Nederlandse Munt (Nīderlande). 

Maksimālā tirāža:  3 000 eksemplāru

Monētu no 4. decembra plkst. 8.30 varēs iegādāties:

 •           Latvijas Bankas kasēs, K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā, un Teātra ielā 3, Liepājā;
 •           Latvijas Bankas kolekcijas monētu un citu numismātikas produktu iegādes vietnē internetā e-monetas.lv.

Monētas cena:  45.00 eiro.

Iegādes limits kasē un e-monetas.lv: 7 monētas.

Viena pirkuma limits e-monetas.lv: 1 000 eiro (summa ar PVN).

Walka

Uzziniet, kā iepirkties vietnē e-monetas.lv, šeit: https://www.e-monetas.lv/ka-iepirkties.

Papildu informācija iegūstama, zvanot pa tālruni 67022722 vai rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!