E-pasts: monetas@bank.lv

Rīgas monētu kase
Adrese: K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā
Tālrunis: 67022529 vai 67022493

Liepājas filiāles klientu kase
Adrese: Teātra ielā 3, Liepājā
Tālrunis: 63480324

Kolekcijas monētās iekaltas Latvijas zīmes

Mākslinieki un mākslas studenti aicināti iesniegt idejas konkursā inovatīvai eiro kolekcijas monētai

13.01.2017

Latvijas Banka ir izsludinājusi ideju konkursu māksliniekiem un mākslas studentiem par priekšlikumiem sižeta, dizaina un/vai tehniskā izpildījuma ziņā inovatīvai monētai, ko paredzēts izlaist 2017. gada decembrī.

Iesniegtos darbus vērtēs Latvijas Bankas monētu dizaina komisija. Konkursa uzvarētājiem tiks piešķirtas prēmijas (1. vietas ieguvējam 2500 eiro, 2. vietas ieguvējam 1500 eiro, trešās vietas ieguvējam 1000 eiro, trīs veicināšanas prēmijas 400 eiro katra).

Konkursa darbi jānosūta pa pastu vai jāiesniedz personiski Latvijas Bankā līdz 2017. gada 13. februāra plkst. 12, bet rezultāti tiks publiskoti līdz šā gada 31. martam Latvijas Bankas interneta vietnē www.bank.lv.

Detalizēti konkursa nosacījumi → 

Konkursi par satura, dizaina vai tehniskā izpildījuma ziņā inovatīvām monētām ir rīkoti arī iepriekš, piemēram, tā tika izveidota starptautisku atzinību guvusī "Millenium" programmas monēta "Poga" un pēdējā latu kolekcijas monēta, ko radīja mākslinieks Paulis Liepa (monēta "365"). 2015. gadā rīkotajā inovatīvas eiro kolekcijas monētas dizaina konkursā 1. vieta tika piešķirta mākslinieka Mārča Kalniņa darbam "Z134M", kas 2016. gada nogalē pārdzima monētā “Zeme”.

Vairāk nekā 20 gadus ar kolekcijas monētu (iepriekš tās saucām par jubilejas un piemiņas monētām) starpniecību Latvijas Banka veido stāstu par Latviju, tās vēsturiskajām, kultūras un emocionālajām vērtībām nacionālā un starptautiskā kontekstā, radot monētas ar neierastu māksliniecisko, tehnisko vai tematisko risinājumu. 

Inovativas monetas konkurss 2017

Jauns sudraba monētu komplekts "Monētu vēsture"

27.12.2016

Esam izveidojuši jaunu sudraba kolekcijas monētu komplektu "Monētu vēsture" (cena 74 eiro). 

Komplektā iekļautas monētas "Sudraba lasis""Vērdiņam 500" un "Rīgas naudai 800". Šis sudraba monētu trio atgādinās Jums par nozīmīgām naudas vēstures lappusēm Latvijā un var kļūt par vērtīgu dāvanu ģimenei un draugiem gadu mijā.

Monētu komplektu varat iegādāties Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā. Papildu informācija par iegādes iespējām iegūstama, rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67022529.

Citas iegādei pieejamās sudraba un zelta kolekcijas monētas.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

04

Par inovatīvās monētas "Zeme" tirdzniecību

21.12.2016

Latvijas Banka ceturtdien, 22. decembrī, izlaiž unikāla veidola un tehniskā izpildījuma 5 eiro kolekcijas monētu "Zeme". Kolekcijas monēta "Zeme" ir veidota no caurspīdīga materiāla perlukora, kuru apvij ārējs sudraba gredzens. Monētas centrā ievietotais, no sudraba veidotais Zemes simbols norāda uz tās vietu cilvēka vērtību lokā un eksistenciālo vienotību. Dārglietai līdzīgo Zemi aptver caurspīdīga aploce. Tā ir norāde uz Visumu, kurā kā dzīvības sala peld planēta Zeme.

Monētas grafiskā dizaina autors ir arhitekts Mārcis Kalniņš, kurš ar šīs caurspīdīgās monētas ideju 2015. gadā uzvarēja Latvijas Bankas rīkotajā inovatīvas eiro kolekcijas monētas konkursā. Monētas izgatavošanā izmantotais materiāls – perlukors – ir inovatīvs keramisks materiāls ar augstu mehānisku, ķīmisku un termisku izturību un izcilām optiskām īpašībām. To izmanto lāzerierīcēs, bruņojumā (aizsardzībai no trieciena), medicīniskās un optiskās iekārtās un citur.

Vienas monētas cena ir 85 eiro. Monētas maksimālā tirāža ir 5 000. Šobrīd tirāžas pirmā daļa ir izpārdota, par nākamās tirāžas daļas iegādes iespējām informēsim.

Zeme-rotee

Monētu komplektam “Kurzemes baroks” noteikta zemāka cena

08.12.2016

Divu kolekcijas monētu komplektu “Kurzemes baroks” iespējams iegādāties par jaunu cenu 103.00 eiro (iepriekš 114.00 eiro).  Komplektā iekļautā zelta monēta  “Ak, svētā Lestene!”  un sudraba monēta ar apzeltītām detaļām “Kurzemes baroks”.  

Monētu komplektu varat iegādāties Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā. Papildu informācija par monētu iegādes iespējām iegūstama, rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67022529.

Citas iegādei pieejamās sudraba un zelta kolekcijas monētas.

Latvijas Bankas kolekcijas monētas – kaltas ar izcilību, dāvināmas ar lepnumu!

Baroks-LV-Komplekts-pel 01

Par monētas "Ziemassvētku kaujas” iegādi

05.12.2016

Latvijas Banka izlaiž 5 eiro sudraba kolekcijas monētu "Ziemassvētku kaujas", kas ir veltījums Ziemassvētku kauju varoņiem – latviešu strēlniekiem – un viņu nemirstīgajam ieguldījumam nākamības vārdā. Ziemassvētku kaujas norisinājās 1917. gada 5.–11. janvārī (pēc vecā stila – 1916. gada 23.–29. decembrī), tajās pirmo reizi cīņā iesaistījās latviešu militārās vienības, kas tika apvienotas vienā divīzijā ģenerālmajora Augusta Ernesta Misiņa (1863–1940; vēlāk Latvijas armijas pirmais ģenerālis) vadībā.

No 6. decembra monētas būs iegādājamas Latvijas Bankas kasēs:

-          Rīgā, K. Valdemāra ielā 1b un K. Valdemāra ielā 2a, no plkst. 8:30,
-          Liepājas filiālē, Teātra ielā 3, no plkst. 8:30.

Vienam pircējam būs iespēja iegādāties trīs monētas.

Kases kārtas numuriņi izņemami rindas kārtībā. Kases darba laiks Rīgā no plkst. 8:30. Numuriņu saņemšana iespējama, sākot no plkst. 7:00.

Vienas monētas cena ir 53 eiro.

Monētas maksimālā tirāža ir 5 000. 

Zsv kaujas 04

 

Izlaiž kolekcijas monētu ar krāsainu populārās gleznas "Princese ar pērtiķi" attēlu

22.11.2016

Latvijas Banka trešdien, 23. novembrī, izlaiž 5 eiro sudraba kolekcijas monētu "Janis Rozentāls". Šī unikālā sudraba kolekcijas monēta ar krāsainu populārās gleznas "Princese ar pērtiķi" attēlu ir veltījums Latvijas izcilā gleznotāja Jaņa Rozentāla (1866–1916) 150 gadu jubilejā.

Kolekcijas monētas grafisko dizainu veidojusi Sandra Krastiņa, bet tās aversa plastisko veidojumu – Jānis Strupulis. Monētas maksimālā tirāža – 7 000 eksemplāru. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs – 130.00 eiro.

No 23. novembra monētas būs iegādājamas Latvijas Bankas kasēs:

-          Rīgā, K. Valdemāra ielā 1b un K. Valdemāra ielā 2a, no plkst. 8:00,
-          Liepājas filiālē, Teātra ielā 3, no plkst. 8:30.

Vienam pircējam būs iespēja iegādāties piecas monētas.

Kases kārtas numuriņi izņemami rindas kārtībā. Gadījumā, ja būs liels cilvēku pieplūdums, Latvijas Bankas ēkas Rīgā tiks atvērtas pirms kasu darba laika, plkst. 7:00, un uzreiz būs saņemami numuriņi.

Vienas monētas cena ir 130 eiro.

Monētas maksimālā tirāža ir 7 000, t.sk. rezervācijas sistēmā un Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā sākotnēji būs nopērkama pirmā monētas tirāžas daļa – 3 500 monētas. Monētu rezervācijas sistēmā bija rezervējamas 300 monētas. Šī sistēma domāta, lai dotu iespēju Latvijas Bankas kolekcijas monētas ar izpirkšanu sev vēlamā laikā iegādāties tiem cilvēkiem, kam nav iespējams noteiktajā dienā atnākt uz Latvijas Bankas kasēm.

Rozentals kart

Ar Vidzemei veltītu 2 eiro piemiņas monētu uzsākta jauna monētu sērija

14.11.2016

Otrdien, 15. novembrī, tiks laista apgrozībā 2 eiro piemiņas monēta “Vidzeme”. Ar šo monētu Latvijas Banka aizsāk jaunu monētu sēriju ar Latvijas kultūrvēsturisko apgabalu ģerboņiem. Šajā sērijā paredzētas kopumā četras monētas kā veltījums mūsu valsts 100 gadu jubilejā, tostarp divas tiks laistas apgrozībā 2017. gadā, bet ceturtā – 2018. gadā.

Sākot ar 14. novembra plkst. 11.00 Monētu rezervēšanas sistēmā rezervēšanai būs pieejami šādi numismātikas produkti:

  •          2 eiro piemiņas monētu tīstoklis (25 monētas). Cena – 50 eiro. Rezervēšanai būs pieejami 2000 tīstokļi, vienas rezervācijas limits – 2;
  •          2 eiro piemiņas monēta "Vidzeme" suvenīriesaiņojumā (BU) jeb kartītē. Cena – 7.30 eiro. Rezervēšanai būs pieejami 1000 suvenīriesaiņojumi, vienas rezervācijas limits - 2;

Vidzemes-blisters

Pirmā monēta Latvijas saktām veltīto zelta kolekcijas monētu sērijā

09.11.2016

Latvijas Banka ceturtdien, 10. novembrī, izlaiž 5 eiro zelta kolekcijas monētu "Zelta saktas. Ripsakta". Monēta ar 3.–4. gadsimta ripsaktas atveidojumu ievada Latvijas saktām veltīto eiro zelta kolekcijas monētu sēriju, kas rotās Latviju valsts 100 gadu jubilejā. Šajā sērijā vēl plānotas kolekcijas monētas ar pakavsaktas un burbuļsaktas atveidojumu. 

Kolekcijas monētas "Zelta saktas. Ripsakta" grafisko dizainu veidojusi Ingūna Elere, bet plastisko veidojumu – Solvita Rulle. Monēta "Zelta saktas. Ripsakta" izgatavota Münze Österreich Aktiengesellschaft (Austrija). Monētas maksimālā tirāža – 7 000 eksemplāru. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs – 170.00 eiro.

No 10. novembra monētas būs iegādājamas Latvijas Bankas kasēs:

-          Rīgā, K. Valdemāra ielā 1b un K. Valdemāra ielā 2a, no plkst. 8:00,
-          Liepājas filiālē, Teātra ielā 3, no plkst. 8:30.

Vienam pircējam būs iespēja iegādāties piecas monētas.

Kases kārtas numuriņi izņemami rindas kārtībā. Latvijas Bankas ēkas Rīgā tiks atvērtas pirms kasu darba laika, plkst. 7:00, un uzreiz būs saņemami numuriņi.

Vienas monētas cena ir 170 eiro.

Monētas maksimālā tirāža ir 7 000, t.sk. rezervācijas sistēmā un Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā sākotnēji būs nopērkama pirmā monētas tirāžas daļa – 2 500 monētas. 

Ripsakta 06

Monētu komplektam “Latvijas mantojums” noteikta zemāka cena

13.10.2016

Trīs sudraba kolekcijas monētu komplektu “Latvijas mantojums” iespējams iegādāties par jaunu cenu 84.00 eiro (iepriekš 100.00 eiro).  Komplektā iekļautās monētas  "Kārlis Zāle", "Rūdolfs Blaumanis" un "Jāzeps Vītols", kā arī citas iegādei pieejamās sudraba un zelta kolekcijas monētas aplūkojamas šeit: https://monetas.bank.lv/pirkt

Monētu komplektu varat iegādāties Latvijas Bankas klientu kasēs Rīgā un Liepājā: https://monetas.bank.lv/iegade. Papildu informācija par monētu iegādes iespējām iegūstama, rakstot uz e-pasta adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. vai zvanot pa tālruni 67022529.

Komplekts a

 

Par monētas ""Baltars". Porcelāns" otrās tirāžas daļas tirdzniecību

07.10.2016

Sākot no 10. oktobra plkst.10:00 monētas ""Baltars". Porcelāns" varēs rezervēt Monētu rezervācijas sistēmā. Vienas rezervēšanas limits būs viena monēta.

Sākot no 11. oktobra monētas būs iegādājamas Latvijas Bankas kasēs:

-          Rīgā, K. Valdemāra ielā 1b un K. Valdemāra ielā 2a, no plkst. 8:00,
-          Liepājas filiālē, Teātra ielā 3, no plkst. 8:30.

Vienam pircējam būs iespēja iegādāties divas monētas.

Kases kārtas numuriņi izņemami rindas kārtībā. Minētās Latvijas Bankas ēkas Rīgā tiks atvērtas pirms kasu darba laika, plkst. 7:00, un uzreiz būs saņemami numuriņi.

Vienas monētas cena ir 53 eiro.

Monētas kopējā tirāža ir 5 000, t.sk. pirmā daļa (gandrīz 3 000 monētu) pie pircējiem nonāca augustā. No 11. oktobra Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā būs nopērkamas 1 000 monētu, savukārt Monētu rezervācijas sistēmā būs rezervējamas 400 monētas. Šī sistēma domāta, lai dotu iespēju Latvijas Bankas kolekcijas monētas ar izpirkšanu sev vēlamā laikā iegādāties tiem cilvēkiem, kam nav iespējams noteiktajā dienā atnākt uz Latvijas Bankas kasēm.

Baltars tematiska kartite

"Rainis un Aspazija", "Melanholiskais valsis" un "Vērdiņam 500" guvušas atzinību starptautiskajā konkursā

27.09.2016

Izdevniecības Watermark Publishing House rīkotajā 10. starptautiskajā kolekcijas monētu konkursā "Monētu zvaigznājs 2016" (Coin Constellation-2016) varēja pieteikt monētas, kas izlaistas no 2015. gada 1. janvāra līdz 31. decembrim. Monētas vērtēja starptautiska žūrija deviņās nominācijās.

Kopumā uz balvām pretendēja 29 valstu centrālās bankas, kaltuves un citas organizācijas, kuras izlaiž kolekcijas monētas, ar vairāk nekā 240 monētām un 21 monētu sēriju.

Pagājušajā nedēļā Maskavā tika paziņoti konkursa rezultāti:

  • Latvijas Bankas 2015. gadā izlaistā monēta "Rainis un Aspazija" atzīta par labāko nominācijā "Unikāls idejas risinājums"
  • Nominācijā "Veiksmīgs mākslinieciskais risinājums" par labāko atzīta sudraba kolekcijas monēta "Melanholiskais valsis"
  • Nominācijā "Monētu klasika" 2. vietu ieguvusi sudraba kolekcijas monēta "Vērdiņam 500"

Balvas ieguvušās monētas vēl ir iespējams iegādāties Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā, kā arī monētu tirdzniecības vietās visā Latvijā. 

MZ 2016

Jautājumi un atbildes par monētas "Nacionālais uzņēmējs" tapšanu un tirāžas sadalījumu

23.09.2016

Ņemot vērā kolekcionāru lielo interesi un saņemtos mediju jautājumus, apkopojam atbildes uz jautājumiem par kolekcijas monētas "Nacionālais uzņēmējs" tapšanas vēsturi un tirāžas sadalījumu.

Latvijas nacionālo uzņēmēju nopelniem veltīta kolekcijas monēta

12.09.2016

Sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru tapusi 5 eiro sudraba kolekcijas monēta "Nacionālais uzņēmējs". Kolekcijas monētas grafisko dizainu veidojis Paulis Liepa, bet plastisko veidojumu – Ivars Drulle. 
Monētas priekšpusē novietots QR kods ar vēstījumu uzņēmēju nākamajai paaudzei ("Strādā ar drosmi, uzņēmību un atbildību!"), bet aizmugurē – 25 reljefi izstrādātas skaldnes, kas simbolizē uzņēmējdarbībai veltītos gadus. Monētas averss ir gluds, simbolizējot plašo darba lauku, kas nākamajām paaudzēm jāpiepilda ar savām vērtībām.

Sākot ar otrdienu, 13. septembri, monēta būs nopērkama Latvijas Bankas kasēs. Monētas tirāža 3000 eks. Monētas cena 67 eiro.

NU 01

"Baltars". Porcelāns - jauna kolekcijas monēta lēzena šķīvja formā

08.08.2016

Latvijas Banka otrdien, 9. augustā, izlaiž unikālā formā veidotu 5 eiro sudraba kolekcijas monētu ""Baltars". Porcelāns", kas veltīta Latvijas nacionālās kultūras lepnumam – porcelāna un fajansa trauku apgleznošanas darbnīcai "Baltars". Kolekcijas monētas grafisko dizainu veidojusi māksliniece Frančeska Kirke. Monēta ""Baltars". Porcelāns" izgatavota UAB Lietuvos monetų kalykla (Lietuva).

Monētas vienā pusē redzama darbnīcas "Baltars" grafiskā zīme un monētas otrā pusē – R. Sutas šķīvja "Deja" (1927) reprodukcija. Monētas kalums veidots atbilstoši lēzena šķīvja formai. 

Monētas maksimālā tirāža – 5 000 eksemplāru. Monētas cena Latvijas Bankas kasēs – 53.00 eiro. Monētas tirāžas pirmā daļa ir izpārdota, nākamā gaidāma tuvāko mēnešu laikā.

Baltars tematiska kartite

2 eiro piemiņas monēta "Latvijas brūnā"

18.07.2016

Ar 2016. gada 19. jūliju apgrozībā nonāk 2 eiro piemiņas monēta ar govs attēlu un tā būs pieejama apmaiņai arī Latvijas Bankas kasēs Rīgā un Liepājā. 2 eiro piemiņas monētas "Latvijas brūnā" tirāža ir 1 milj. eksemplāru.

10 000 monētu būs iespējams iegādāties Brilliant Uncirculated kvalitātē īpašā suvenīriesaiņojumā (cena Latvijas Bankas kasēs – 7.30 eiro), tāpat būs pieejami īpaši eiro apgrozības monētu komplekti ar astoņām Latvijas eiro apgrozības monētām un piemiņas monētu ar govs atveidu Brilliant Uncirculated kvalitātē (5000 eksemplāru). Šo komplektu cena Latvijas Bankas kasēs – 25.00 eiro.

Sākot ar 18. jūlija plkst. 11.00 Monētu rezervēšanas sistēmā rezervēšanai pieejami šādi numismātikas produkti:

  •          2 eiro piemiņas monētu tīstoklis (25 monētas). Cena – 50 eiro. Rezervēšanai būs pieejami 2000 tīstokļi, vienas rezervācijas limits – 2;
  •          2 eiro piemiņas monēta "Latvijas brūnā" suvenīriesaiņojumā (BU) jeb kartītē. Cena – 7.30 eiro. Rezervēšanai būs pieejami 1000 suvenīriesaiņojumi, rezervācijas limits - 2;
  •          deviņu apgrozības monētu komplekts “Latvijas brūnā” (BU). Cena – 25 eiro. Rezervēšanai būs pieejami 500 komplekti, vienas rezervācijas limits – 1.

Govju-komplekts