E-pasts: monetas@bank.lv

Rīgas monētu kase
Adrese: K. Valdemāra ielā 1B, Rīgā
Tālrunis: 67022529 vai 67022493

Liepājas filiāles klientu kase
Adrese: Teātra ielā 3, Liepājā
Tālrunis: 63480324

Valsts atdzimšana

Monētas priekšpuse (averss)
Monētas centrā - Latvijas lielā valsts ģerboņa attēls, augšpusē pa labi puslokā uzraksts 1990.4.V, apakšā puslokā uzraksts LATVIJAS REPUBLIKA

Monētas aizmugure (reverss)
Monētas centrā - saule, kuras stari kreisajā pusē lejasdaļā veido sarkanbaltsarkano Latvijas Republikas karogu, augšpusē pa labi puslokā uzraksts 1 LATS, zemāk - gadskaitlis 2007, apakšā puslokā uzraksts DIEVS, SVĒTĪ LATVIJU!

Monētas josta
Gluda.

Plašākās Latvijas monētu programmas "Latvija. Laikmetu grieži un laikmetu vērtības" ceturtā sērija "Valsts" vēsta par Latviju, kas uzmirdzējusi no nebūtības tumsas, tad atkal ierauta tajā, tomēr laimīgi atdzimusi.

Latvijas neatkarības atjaunošanai pusgadsimtu pēc tās varmācīgās iekļaušanas padomju impērijā bija brīnuma smarža kā ikvienam gadiem lolotam sapnim, kas vēršas īstenībā.

1988. gadā ar Latvijas Tautas frontes manifestācijām, kad cilvēki ar ziediem un nacionālajiem karogiem rokās pieprasīja neatkarību, sākās Latvijas dziesmotais un nevardarbīgais atbrīvošanās karš. Tā simbols bija rīta zvaigzne Auseklītis.

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas tautas, 1989. gada 23. augustā sadodamās rokās, izveidoja Baltijas ceļu, kas pārsvītroja Hitlera un Staļina vienošanos par Baltijas valstu okupāciju.
1990. gada 4. maijā Latvijas Augstākā padome deklarēja 1918. gadā dibinātās Latvijas Republikas atjaunošanu. Saule, kas šajā dienā spilgti apmirdzēja Latviju, ātri kliedēja okupācijas un izolācijas tumsu un miglu. 1991. gada 21. augustā Latvija atguva brīvību ne tikaide iure, bet arī de facto. Sarkanbaltsarkanais karogs atkal ierakstījās pasaules gaismas spektrā. Dievs, svētī Latviju!

Tehniskie dati
Nominālvērtība: 1 lats
Svars: 31.47 g
Diametrs: 38.61 mm
Metāls: 925° sudrabs
Kvalitāte: proof
Maksimālā tirāža: 5 000
Kalta 2007. g. Rahapaja Oy (Somija)

Mākslinieki
Grafiskais dizains: Ivo Grundulis
Plastiskais veidojums: Ligita Franckeviča